Slavoj Bruntál vybojoval doma důležité vítězství

Bruntál - Sérii utkání bez porážky nepřerušili fotbalisté Slavoje Bruntál ani v dalším utkání I. A třídy minulou neděli na svém hřišti, kde přivítali celek Ludgeřovic a po bojovném výkonu celého týmu jej porazili nejtěsnějším rozdílem v poměru 1:0.

22.9.2010

Slavoj Bruntál dělá svým příznivcům radost. Na domácím hřišti udržel neporazitelnost a bral všechny tři body.Foto: Jiří Stanovský

Slavoj Bruntál nastoupil do utkání bez Stefanovského a Píci, ale zato s velkou bojovností a touhou zvítězit. Hosté z Ludgeřovic hrají v horní polovině tabulky a také nechtěli v Bruntále odevzdat všechny body. Na hrací ploše se hrál od zahájení utkání oboustranně vyrovnaný a bojovný fotbal.

Domácí fotbalisté využívali každé možnosti k rychlým protiútokům a v úvodních minutách zahrozil střelou Hoffman a po něm průnikem Štalmach. Na druhé straně se dostával do šance hráč hostů, ale obrana Slavoje včas zakročila. Oba týmy chtěly strhnout vedení na svou stranu a před brankami bylo rušno.

Útočná snaha byla odměněna

V pětadvacáté minutě se to podařilo k radosti domácích příznivců fotbalistům Slavoje. Po několika přihrávkách ve středu hřiště se dostal k míči Petr Šanda a vydařenou střelou zpoza velkého vápna vstřelil veledůležitý vedoucí gól domácího kolektivu. Ludgeřovice odpověděly zvýšeným úsilím a velkou snahou po vyrovnání.

Domácí ale odváděli v defenzivě zodpovědný výkon a soupeře do vyložených brankových příležitostí nepouštěli. Před poločasem ještě vystrašil hostující obranu Raab, proti kterému vytáhl spolehlivý zákrok domácí gólman Šulák.

Pohlídali náskok

Svižný a důrazný fotbal se hrál i ve druhých pětačtyřiceti minutách kvalitního utkání. Hosté toužili po vyrovnání a naopak Slavoj chtěl jednobrankový náskok pojistit. Diváci sledovali zajímavé utkání s enormním nasazením na obou stranách.

V šedesáté minutě centroval do velkého vápna hostů Štalmach, ovšem brankář hostů byl na místě. O pár minut později zasahoval domácí gólman proti střele jednoho z hráčů Ludgeřovic. Stav se neměnil a Slavoj kráčel za dalším úspěchem. V závěrečných minutách hosté přitlačili a ve snaze vyrovnat otevřeli obranu. Domácí měli na útočné polovině otevřený prostor a využívali ho k protiútokům.

Zasloužené vítězství Slavoje

Možnosti byly na obou stranách hřiště, ale skóre se neměnilo. V samém závěru utkání to hosté ještě zkoušeli, ale Slavoj si zasloužené vítězství nenechal vzít. Po výsledku 1:0 si bruntálský tým připsal další tři body. V tabulce soutěže se dotáhl na čelo a pouze o skóre drží pěkné druhé místo. V příštím zápase cestuje bruntálský kolektiv na hřiště Polanky.

„Utkání bylo velmi bojovné a vyrovnané. Měli jsme více štěstí a šli jsme za vítězstvím s větší touhou,“ řekl po utkání jeden z členů realizačního týmu Slavoje Bruntál.

FC Slavoj Bruntál – Ludgeřovice 1:0 (1:0)
Branka:
25. Petr Šanda.
Sestava Slavoje Bruntál: Jiří Šulák, Belej, Pánek, Kopec, Žila, Štalmach, Raab, Bršťák, Richard Hapka, Hoffmann, Petr Šanda.
Střídali: Píca, Josef Hapka, Kolín.
Trenér: Jan Jedlička.
Vedoucí mužstva: Mikuláš Horyň.

Autor: Jiří Stanovský

22.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Olympijský festival u Ostravar Arény, neděle 18. února 2018 v Ostravě. Primátor Ostravy Tomáš Macura navštívil stánek Deníku
47

Olympijský festival v Ostravě by měla navštívit Eva Samková

Rychlobruslařka Karolína Erbanová.

Další medaile! Bronz pro Erbanovou, vybojovala ho ve sprintu na 500 metrů

Výhra ve skupině! Češi si poradili i se Švýcary

/FOTOGALERIE/ Ani ve třetím olympijském zápase nenašli hokejisté České republiky přemožitele a po úspěších nad Koreou a Kanadou v neděli ráno našeho času porazili Švýcarsko 4:1. Tím si zajistili vítězství ve skupině a přímý postup do čtvrtfinále.

Pozor na podvodníky

Triky podvodníků jsou různé. Krnovští senioři se s nimi seznámili na besedě s policistkou.

Sportovci tleskají Ledecké. Američanka chce znát její DNA

Skvělá, senzační, báječná. Jen samá superlativa se snáší na adresu české zlaté medailistky Ester Ledecké. Přečtěte si, jakým zůsobem jí skládají hold slavní čeští i světoví sportovci.

Olympijský festival v Ostravě: Zóna Deníku jede o víkendu na plné obrátky

Olympijský festival v Ostravar Aréně pokračuje dalším dnem a Deník je samozřejmě u toho. Zóna Deníku jede o víkendu opět naplno a nabízí spoustu lákadel pro všechny návštěvníky.