Slavoj Bruntál nastoupil do utkání bez Stefanovského a Píci, ale zato s velkou bojovností a touhou zvítězit. Hosté z Ludgeřovic hrají v horní polovině tabulky a také nechtěli v Bruntále odevzdat všechny body. Na hrací ploše se hrál od zahájení utkání oboustranně vyrovnaný a bojovný fotbal.

Domácí fotbalisté využívali každé možnosti k rychlým protiútokům a v úvodních minutách zahrozil střelou Hoffman a po něm průnikem Štalmach. Na druhé straně se dostával do šance hráč hostů, ale obrana Slavoje včas zakročila. Oba týmy chtěly strhnout vedení na svou stranu a před brankami bylo rušno.

Útočná snaha byla odměněna

V pětadvacáté minutě se to podařilo k radosti domácích příznivců fotbalistům Slavoje. Po několika přihrávkách ve středu hřiště se dostal k míči Petr Šanda a vydařenou střelou zpoza velkého vápna vstřelil veledůležitý vedoucí gól domácího kolektivu. Ludgeřovice odpověděly zvýšeným úsilím a velkou snahou po vyrovnání.

Domácí ale odváděli v defenzivě zodpovědný výkon a soupeře do vyložených brankových příležitostí nepouštěli. Před poločasem ještě vystrašil hostující obranu Raab, proti kterému vytáhl spolehlivý zákrok domácí gólman Šulák.

Pohlídali náskok

Svižný a důrazný fotbal se hrál i ve druhých pětačtyřiceti minutách kvalitního utkání. Hosté toužili po vyrovnání a naopak Slavoj chtěl jednobrankový náskok pojistit. Diváci sledovali zajímavé utkání s enormním nasazením na obou stranách.

V šedesáté minutě centroval do velkého vápna hostů Štalmach, ovšem brankář hostů byl na místě. O pár minut později zasahoval domácí gólman proti střele jednoho z hráčů Ludgeřovic. Stav se neměnil a Slavoj kráčel za dalším úspěchem. V závěrečných minutách hosté přitlačili a ve snaze vyrovnat otevřeli obranu. Domácí měli na útočné polovině otevřený prostor a využívali ho k protiútokům.

Zasloužené vítězství Slavoje

Možnosti byly na obou stranách hřiště, ale skóre se neměnilo. V samém závěru utkání to hosté ještě zkoušeli, ale Slavoj si zasloužené vítězství nenechal vzít. Po výsledku 1:0 si bruntálský tým připsal další tři body. V tabulce soutěže se dotáhl na čelo a pouze o skóre drží pěkné druhé místo. V příštím zápase cestuje bruntálský kolektiv na hřiště Polanky.

„Utkání bylo velmi bojovné a vyrovnané. Měli jsme více štěstí a šli jsme za vítězstvím s větší touhou,“ řekl po utkání jeden z členů realizačního týmu Slavoje Bruntál.

FC Slavoj Bruntál – Ludgeřovice 1:0 (1:0)
Branka:
25. Petr Šanda.
Sestava Slavoje Bruntál: Jiří Šulák, Belej, Pánek, Kopec, Žila, Štalmach, Raab, Bršťák, Richard Hapka, Hoffmann, Petr Šanda.
Střídali: Píca, Josef Hapka, Kolín.
Trenér: Jan Jedlička.
Vedoucí mužstva: Mikuláš Horyň.