Bruntálští fotbalisté cestovali na hřiště Polanky s respektem, ale zároveň i s cílem bodovat a udržet se v popředí tabulky soutěže. Také domácí fotbalisté chtěli vyhrát a odpoutat se na čele od svého soupeře. Na hřišti se od úvodních minut utkání bojovalo o každý metr hrací plochy. Těžký a vodou nasáklý terén vadil kombinaci a přesnosti přihrávek.

Na hřišti se sváděla spousta osobních soubojů. Mírně navrch měli fotbalisté Slavoje, kteří zahrozili střelou Hapky. Také domácí celek si vytvořil šanci, ale Planka ji naštěstí ještě promarnil. Do vedení se dostali v polovině prvního poločasu fotbalisté Slavoje zásluhou Raaba, který využil dobré střelecké příležitosti. Domácí bojovali s velkou vervou a do přestávky se dočkali vyrovnání z kopačky Cirkla.

Zajímavá podívaná pokračovala

Boj o vítězství pokračoval podobně i od zahájení druhých pětačtyřiceti minut. Hosté chtěli utkání strhnout na svou stranu a měli k tomu i dobré příležitosti. Domácí kontrovali, ale také se střelecky neprosazovali.

Za vítězstvím posunul hostující celek ve dvaašedesáté minutě Píca, který zakončil pěknou kombinační akci a hosté znovu vedli rozdílem jedné branky. Vedení herně lepšího Slavoje mohl navýšit Stefanovský a po něm Hoffmann. Nestalo se, a proto domácí s blížícím se závěrem utkání toužili alespoň vyrovnat.

Škoda koncovky a neproměňování

Bruntálský tým odolával až do dvaaosmdesáté minuty, kdy se domácím podařilo vstřelit vyrovnávací gól. V samém závěru utkání byl blíže k vítězství bruntálský tým, ale Polanka nerozhodný stav udržela.

Po skončení si oba soupeři rozdělili po bodu a nadále zůstávají se stejným bodovým ziskem bez porážky na čele tabulky I. A třídy. Slavoj bude bojovat o posun do čela v neděli na svém hřišti, kde přivítá v 16.00 hodin Šilheřovice.

„Myslím si, že jsme byli přece jen o něco lepším týmem a byli i blíže k vítězství. Je to škoda, mohli jsme poskočit do čela soutěže,“ řekl po utkání vedoucí mužstva Mikuláš Horyň.

Polanka – FC Slavoj Bruntál 2:2 (1:1)

Branky: Raab, Píca za Slavoj, Cirkl, Planka za Polanku.
Sestava: Jiří Šulák, Belej, Pánek, Kopec, Bršťák, Štalmach, Raab, Žila, Hoffmann, Hapka, Petr Šanda.
Střídali: Stefanovský, Píca.
Trenér: Jan Jedlička.