„Konečně jsme se dočkali. Po třista letech jsme na fotbale. Ten skoro rok byl strašně dlouhý. Jsem šťastný, veselý, prostě rád,“ usmíval se věrný fanoušek Opavy. „Hned jak jsem se dozvěděl, že budou moci fanoušci do hlediště, začal jsem to řešit,“ pokračoval ve vyprávění třiapadesátiletý příznivec, který na fotbal v Městských sadech chodí od svých devíti let. „Objednal jsem se na testy, na Statku. Dali mi lístek, že jsem dobrý, tak bylo jasné, že zápas stihnu,“ řekl Džeky. „Chci vidět osobně všechny domácí zápasy, klidně půjdu na další testy,“ chrlil ze sebe opavský fanoušek. Cenu testů neřeší. „Teď jsou zadarmo, ale problém nemám si je zaplatit,“ dodal.

Dvě hodiny před výkopem sobotního duelu už se svými parťáky ladil formu v pergole restaurace Parkáč u stadionu. „Chodíme tady pravidelně, celá partyja,“ poznamenal Džeky, kterému dělali společnost Petr Lysák s Pavlem Holleschem.

Fotbalový trenér a manažer Antonín Mura.
Rozhodnutí nedohrát vítám, i když pro některé je to kruté, řekl trenér Mura

Doposud sledoval fotbal u televize. „Nebylo to ale ano. Televize vám stadion nenahradí. Proti Spartě jsem ji chtěl rozbít. Dát na Letné dva góly, to se hned tak nevidí,“ rozhazoval Džeky rukama. Po utkání s Bohemkou byl zklamaný. „Jsem zlý a zklamaný. Ne tak ani z výsledku, jako z fanoušků. Čekal jsem, že kvótu naplníme, ale to se nestalo. Všichni nadávají, že na fotbal nemůžou, a když je šance, nepřijdou,“ kroutil hlavou Pavel Jatzek.

Džeky vedle Slezského FC také fandí třineckým hokejistům. „Škoda, že rozvolnění nepřišlo dříve. Určitě bych vyrazil i do Třince na finále. Kluky bych přemluvil, abychom jeli. Doufám, že nová sezona bude už normální,“ přeje si Džeky a dodává: „Teď nám skončily nižší soutěže, a to je škoda. Těšil jsem se až vyrazíme do Chomýže.“