Na albrechtickém hřišti se hrál po celý zápas oboustranně bojovný a důrazný fotbal. Kravaře mají výborně propracovanou defenzívu a domácí na ni nenašli za celých devadesát minut recept. Sami ale také nechybovali, a tak si po skončení se svým soupeřem rozdělili za bezbrankový výsledek po bodu. Avízo jich má celkem 16 a je v tabulce na pěkném sedmém místě.

„Bylo to těžké utkání. Soupeř hrál z obrany a byl kvalitní a důrazný. Přesto jsme měli dvě nadějné možnosti. Bod ale beru,“ řekl po utkání albrechtický kouč Adler.

Rýmařovští fotbalisté chtějí hrát v horní polovině tabulky. V minulém kole ale měli soupeře z nejtěžších, juniorku Baníku Ostrava. Ta navíc z důvodů ligové reprezentační přestávky přijela posílena hned o pětici hráčů. Jiskra to měla těžké a hlavně proti Bolfem dirigované obraně se jen těžko prosazovala. Hosté si vytvořili dvoubrankový náskok, ale Jiskra se za velmi dobrý a nebojácný výkon přece jen dočkala alespoň snížení na konečných 1:2. Rýmařovští mají 15 bodů a jsou v tabulce na osmém místě.

Dobře si vedou v krajském přeboru fotbalisté Starého Města, kteří v minulém kole přivítali nováčka z Lískovce. Ten je sice v průběhu utkání zlobil, ale Staroměstští nakonec utkání zvládli velmi dobře a připsali si další tři body. Celkem jich mají 17 a jsou na pohodovém sedmém místě.

Na poslední vydařené zápasy nenavázal krnovský fotbalový tým. Svěřenci trenéra Antonína Hudského propadli v defenzívě, kde tentokráte zkušení hráči selhali. Na hřišti lídra tabulky Háje ve Slezsku se rozhodlo již v první půlhodině, kdy domácí třikrát rozvlnili síť za zády krnovského brankáře. Krnovští pak bojovali o výsledek, ale utkání nezvrátili. „Utkání nám dneska nevyšlo, rozhodl úvod,“ dodal k utkání stručně kouč Krnova Antonín Hudský. V tabulce má Krnov 14 bodů a je na desátém místě.

V I. A třídě pokračuje v mizérii fotbalový Slavoj Bruntál. Ten v sobotním utkání na vlastním hřišti prohrál po velmi slabém výkonu 1:5 z Mokrými Lazcemi a s jediným bodem je poslední v tabulce soutěže.

Zajímavé byly zápasy I. B třídy. Chomýž se pokoušela překvapit na hřišti suverénně vedoucích Jakartovic, které zatím hrají bez jediné ztráty bodů. Domácí ale potvrdili roli favorita a Chomýž si odvezla dvoubrankovou porážku. V tabulce má 14 bodů a je na čtvrtém místě. Břidličná hostila Zlatníky a zdatného soupeře nakonec přehrála díky gólu z úvodu utkání. Na kontě má Břidličná 17 bodů a je třetí.

Ztrátu zaznamenaly Krásné Loučky, které hrály na vlastním hřišti v okresním derby s Jindřichovem. Čekalo se vítězství domácích, ale hosté bojovali, a když domácí neproměnili v závěru ani pokutový kop, tak se Slezan mohl radovat z důležitého bodu. Krásné Loučky mají 19 bodů a jsou s osmibodovou ztrátou druzí.

Nováček soutěže z Dolní Moravice hrál v Komárově a utkání nezvládl a prohrál vysoko 1:4. V tabulce je Dolní Moravice s 10 body desátá. Na posledním místě bojuje se třemi doposud vybojovanými body formující se tým Světlé Hory. Světlohorští měli doma za soupeře Strahovice a na soupeře nestačili a prohráli 0:3.