„Je to pro nás zklamání. Celou zimu jsme věřili, že se stihne na jaře dohrát alespoň podzim. Bohužel, dopadlo to podobně, jako minulou sezonu. Tedy takovým patem, či spíš matem ze strany vlády,“ řekl úvodem předseda FK Krnov Marek Koraba. Z jeho hlasu je cítit, že jej současná situace hodně mrzí. Aby také ne, Krnovští by si to na jaře rozdali o postup do divize s Břidličnou a Bílovcem. „Chtěli jsme se o to určitě poprat, nic s tím ale neuděláme. Měli jsme na podzim super fazonu, když to vlastně zpětně vemu, tak jsme skoro dva roky neprohráli soutěžní zápas,“ podotýká ostřílený funkcionář.

Fotbalový klub z Krnova zakládá dívčí oddíl
Fotbalový klub z Krnova zakládá dívčí tým

Krnovští tedy v nekompletní tabulce figurují na druhém místě s bilancí devíti výher a jediné plichty. „Ta navíc přišla v domácím prostředí se silným Bílovcem, jinak jsme všechno vyhráli. Důležité zápasy s Břidličnou nebo s Pustou Polomí jsme sice ještě měli před sebou, ale kluci byli nažhavení. Holt se budeme muset připravit znovu a o nejvyšší příčky bojovat v příštím roce.“ Mírné obavy má šéf krnovského fotbalu z možného konce starších hráčů. „Je tam Ondra Bartoníček, Kuba Řeháček. Jsou to kluci, kteří mají svůj věk, mohlo se stát, že se bez fotbalu naučili žít. Bude to asi ale problém fotbalu celkově, některé týmy z nižších soutěží měly problém poskládat jedenáctku už před pandemií,“ podotýká Koraba.

Krnovské fanoušky může uklidnit fakt, že po finanční stránce Krnovu žádné problémy ani přes nelehkou dobu nehrozí. „Věřím, že se nás to nijak nedotkne. Sponzoři by podle mých informací měli zachovat stávající plnění,“ ujišťuje Marek Koraba. „Finanční stránka se dokonce trochu zlepšila, dostali jsme dotace pro áčko. Pokrytou máme i mládež. Dokonce máme objednané různé míče nebo teplákovky pro všechny kategorie, takže v tomto směru jsme v pořádku.“ Další dobrou zprávou je pro příznivce schválená oprava tribuny krnovského stadionu.

V Petrovicích v okrese Bruntál na petici Milionu chvilek pro demokracii přibylo ve čtvrtek 29. dubna pět podpisů.
Pět podpisů pro Milion chvilek z vesničky na Krnovsku. Nejsme jen Koblihov!

„Momentálně o tom jednáme, prostředky z města už jsou na to schválené. Zase to celý náš areál trošku zkrášlí, takže městu za tuto podporu patří velké poděkování. Tribuna je totiž původní a už začínala být pomalu ale jistě nedůstojná. Do konce srpna by mělo být hotovo.“

Klubové áčko sice momentálně ve skupině netrénuje, k tréninku už se ovšem pomalu vrací naděje krnovského fotbalu. „Doporučili jsme všem trenérům začít, ale nechali jsme to na nich. Když přijdu na stadion, vidím mladé kluky trénovat a člověk z toho má zase takový příjemný pocit. V rámci možností se snažíme trénovat bez omezení, ale třeba kabiny nevyužíváme. Mám každopádně radost z toho, že se nám velká většina dětí k fotbalu vrátila,“ řekl předseda FK Krnov Marek Koraba závěrem.