V důležitém utkání krajského přeboru přivítali fotbalisté Jiskry Rýmařov v netradičním sobotním odpoledni na svém hřišti jednoho z aspirantů na postup do divize z Dětmarovic. Po výborném prvním poločase vyklidili domácí ve druhé půli na hrací ploše své pozice a čtyři inkasované góly v řadě znamenaly další plnou bodovou ztrátu.

Mladý kolektiv fotbalistů Rýmařova potřebuje v soutěži každý bod a chtěl jej získat v sobotním zápase před vlastními příznivci s Dětmarovicemi. Hosté disponují velice kvalitním a zkušeným kádrem hráčů, z nichž celá řada poznala vyšší soutěže.

V prvních pětačtyřiceti minutách ale favorit tahal za kratší konec. Rýmařovští vstoupili do utkání výborně a hned v první minutě se mohli radovat z vedoucího gólu. Gólman hostů neudržel míč a pohotový Kršek zajistil domácím jednobrankové vedení.

Hosté se snažili o odpověď, ale hráči Jiskry byli v poli i před brankou soupeře viditelnější. V šestadvacáté minutě přišel další gólový moment na straně Jiskry. Útočnou akci zakončil druhou brankou v síti Dětmarovic Kučera a domácí mohli hrát v pohodě.

O chvíli později mohl vnést do hry rýmařovských fotbalistů ještě více klidu Kučera, ale brankovou příležitost neproměnil. Hostující hráči se pokoušeli o gólovou odpověď. Před brankou domácích zahrozili Nowinski a po něm Egermajer. Do přestávky ale Dětmarovice recept na hru domácího kolektivu nenašli. Jiskra tak vedla v polovině utkání nadějným dvoubrankovým rozdílem.

Do druhé poloviny ukání nastoupil hostující kolektiv s velkou snahou a důrazem. Domácí se nechali zatlačit a vyklidili střed hřiště. Hosté získali navrch a začali být stále více nebezpeční. Šance Sornata ještě gólem v síti Jiskry neskončila, ale domácí se nepoučili.

V osmačtyřicáté minutě začala střelecká dvacetiminutovka zkušených hostů. Domácí hráči chybovali zejména po standardních akcích, kdy nestačili ve svém pokutovém území pokrýt fyzicky vyspělé hráče soupeře. Dětmarovice toho náležitě využívali a do zápasu se vrátili gólem Matušíka.

Rýmařov se snažil o protiútoky, ale scházela přesnost a větší odvaha. Hosté pokračovali v aktivním výkonu a v šestapadesáté minutě přišel vyrovnávací gól, jehož autorem byl Frčík.

Začínalo se znovu a domácí fotbalisté to ještě zkoušeli. Nebezpečnějším a důraznějším týmem byl ale celek Dětmarovic, který ve čtyřiašedesáté minutě šel poprvé v utkání do vedení zásluhou Matušíka.

Jiskra se pokoušela o odpověď, ale mladému týmu scházely i psychické síly. Pološance Krška a Pohanky se minuly s efektem. Čtvrtý úder zdecimovaným domácím fotbalistům tak zasadili znovu hráči hostů. V pětasedmdesáté minutě se prosadil Schimke a Dětmarovice mohly utkání dohrávat v klidu pod svou kontrolou.

Závěrečných patnáct minut zápasů změnu skóre nepřineslo a po devadesáti minutách si Jiskra odnesla z domácího hřiště porážku v poměru 2:4.

O víkendu budou fotbalisté Jikry bojovat o další cenné body do tabulky krajského přeboru na hřišti týmu Poruba 2011.

Jiskra Rýmařov - Dětmarovice 2:4 (2:0)

Branky: 1. Kršek, 26. Kučera - 48. a 64. Matušík, 56. Frčík, 75. Schimke

Dětmarovice: Pacanovský - Škuláň, Frčík, Schimke (85. Ligocký), Matušík - Egermajer (39. Kroužek), Špička, Biellner, Sornat - Nowinski, Martinček (68. Novák), trenér: Czyž Petr

Rýmařov: Urban - Martin Kratochvíl, Kováč, Šašinka, Pavlát (82. Ivo Kratochvíl) - Kršek, Čulík, Kučera, Fojtů (38. Vlastimil Samson) - Pohanka (82. Tlapal), Furik, trenér: Milan Furik

rozhodčí: Takáč Libor,

žluté karty: Šašinka, Čulík, Pohanka, Ivo Kratochvíl - Škuláň