Turnaj začal okrskovým kolem, které uspořádala rýmařovská škola ve spolupráci s Jiskrou Rýmařov. První den se spolu utkali žáci starší kategorie a Rýmařovští si bez jediné ztráty zaslouženě vybojovali postup do okresního finále. Stejně tak si druhý den vedla i mladší kategorie, která si také vybojovala postup do dalšího kola v Krnově.

Na rýmařovské mladší žáky čekali v okresním finále soupeři z krnovské ZŠ Smetanův okruh a ZŠ Dvořákův okruh, dále ZŠ Město Albrechtice, ZŠ Jindřichov a ZŠ Cihelní Bruntál. Rýmařovští všechny své soupeře porazili a vybojovali si tentokrát postup až do krajského finále, které se konalo v tréninkovém centru Baníku Ostrava.

Uspět chtěli i starší žáci z Rýmařova, kteří se utkali ze ZŠ Žižkova Krnov, ZŠ Janáčkovo náměstí Krnov, ZŠ Lichnov, ZŠ Dvořákův okruh a ZŠ Jesenická Bruntál. Ani v této kategorii nenarazila ZŠ Jelínkova na soupeře, který by ji porazil a vybojovala si zasloužený postup do Ostravy.

Obě kategorie se ve stejný den utkaly na krajském finále v Ostravě, kde se hrálo současně na dvou hřištích. V mladší kategorii čekaly na rýmařovskou školu vítězové jednotlivých okresů a specializované sportovní školy. Mužstva byla rozdělena do dvou skupin. Rýmařovští v prvním duelu podlehli po velkém boji ZŠ Kobeřice 1:2.

Ve druhém utkání přehráli ZŠ Dělnická Karviná vysoko 6:2 a vybojovali si postup do semifinále. V něm se utkali s vítězem druhé skupiny ZŠ Komenského z Frýdlantu. Fyzicky vyspělejší soupeř se ujal v úvodu vedení. Rýmařovští žáci bojovali až do konce, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

Na ZŠ Rýmařov čekal boj o 3. místo opět proti ZŠ Kobeřice. Po velmi dobrém výkonu se rýmařovské škole podařilo soupeři oplatit porážku ze skupiny a po vítězství 3:1 se mohla radovat ze třetí příčky.

Ve starší kategorii měli Rýmařovští prvního soupeře v ZŠ Klegova Ostrava, což je sportovní třída patřící pod fotbalový klub MFK Vítkovice. Nástup do utkání vyšel Rýmařovu, který se ujal vedení. Kvalitní soupeř ale ukázal svou sílu a výsledek otočil na 4:1 ve svůj prospěch.

Ve druhém zápase čekala ZŠ Český Těšín. V utkání byli lepší žáci z Rýmařova, ale v koncovce chybělo štěstí. Utkání tak skončilo bezbrankovou remízou, která ale stačila k postupu do semifinále, kde byla připravena ZŠ Komenského Bílovec. Rýmařovští soupeře zaskočili rychlou brankou. Soupeř se mocně snažil o vyrovnání, ale vstřelit branku se mu nepodařilo. ZŠ Rýmařov tak postoupila do finále.

Pouze vítěz měl zajištěný postup do celorepublikového finále, které je na programu v polovině června v Jablonci. Soupeřem ve finále byl podle očekávání domácí tým z Vítkovic. Rýmařovští hráči bojovali, ale na svého soupeře ani v tomto utkání nestačili. I přes porážku 0:3 byla na chlapcích znát kromě vyčerpání i veliká radost z druhého místa.

Při slavnostním vyhlášení oběma mužstvům rýmařovské ZŠ Jelínkova přišli popřát hodně úspěchů i reprezentanti a hráči Baníku Ostrava Milan Baroš a Jiří Pavlenka.

Touto cestou by chtěla rýmařovská škola poděkovat fotbalovému oddílu Jiskra Rýmařov za pomoc při organizaci okrskového kola a za materiální a technickou pomoc při všech turnajích.