Týden před zahájením mistrovské sezóny dává Jiskra Rýmařov stále svůj úzký hráčský kádr dohromady a nemá ho ještě uzavřen. Také na hřišti v Mohelnici se objevili v sestavě Rýmařova noví hráči. Domácí tým nastoupil ke generálce na mistrovskou sezónu v plné síle a od úvodních minut si vytvořil herní a územní převahu.

Kouč Jiskry, Petr Kostelník, hledá optimální složení a v týmuhostů se na hrací ploše objevili novici Švach z Mokrých Lazců, Staníček ze Stěbořic a domácí odchovanec Mrhal. Značná nesehranost tak byla na hráčích Rýmařova evidentně vidět a Mohelnice toho využívala.

Více brankových příležitostí se tak v průběhu prvního poločasu zápasu rodilo před Urbanem v brance Jiskry, který si na nedostatek práce rozhodně nemohl ztěžovat a mohl se vší parádou prokazovat své kvality. Dvěma gólům po vydařených akcích domácí Mohelnice ale do přestávky přesto nezabránil. Rýmařovští fotbalisté se snažili zodpovědně bránit a spoléhali na protiútoky. Z těch si toho v první půli příliš nevytvořili a tak v polovině zápasu vedli domácí hráči dvoubrankovým rozdílem.

Do druhé poloviny utkání řádně prostřídala sestavu hlavně domácí Mohelnice a na hřišti to začalo být znát. Rýmařovský tým vyrovnal hru a hostující fotbalisté se mnohem častěji objevovali na útočné polovině soupeře, kde se dostávali i do šancí. Hrálo se v přípravném duchu a oba trenéři zkoušeli.

Diváci sledovali otevřený fotbal a hra se přelévala z jedné poloviny na druhou. Domácím vyšla útočná akce a navýšili svůj náskok na rozdíl tří branek. Rýmařovský tým hrál aktivně a za svůj výkon ve druhé půli byl nakonec odměněn. Korigující gól na 1:3 v neprospěch Rýmařova vstřelil Homola a stanovil tak i konečný výsledek.

Již tuto neděli v 15.00 hodin zahájí fotbalisté Jiskry, které čeká z třetího místa od konce tabulky boj o udržení, jarní část krajského přeboru na hřišti v tabulce šestého týmu Janovic.

FK Mohelnice – Jiskra Rýmařov 3:1 (2:0)