Těsná prohra starších žáků

Začátek vyšel lépe domácímu Krnovu, když ze svého tlaku vytěžil po sedmnácti minutách vedoucí branku. Další branky padaly až po poločase. Bohužel začátek druhé půle se Jiskře nevyvedl. V šestatřicáté minutě vyrobili hosté chybu, kterou Krnov potrestal, 2:1. Za další tři minuty gólman Vilímek výborně vyrazil bombu domácích, jenže jeho spoluhráči jen stáli a Krnovští v pohodě dorazili, 3:1.

Od té chvíle se domácí stáhli a nechali iniciativu Rýmařovu. Jeho tlak vyústil ve snížení na 3:2, když se trefil Bocián. Do konce zápasu chybělo pět minut a domácí se hodně strachovali o vítězství. Minutu před koncem měl tutovku na noze Sekanina, ale netrefil bránu. „Museli jsme řešit absence některých hráčů ze základu. Krnov byl papírově silnější, ale dokázali jsme se mu vyrovnat. O body nás připravily hloupé chyby na začátku druhé půle," říkal trenér Martin Jiruš.

FK Krnov - Jiskra Rýmařov 3:2 (1:1)
Branky Rýmařova: 30. Schwarz, 65. Bocián
Jiskra Rýmařov: Vilímek - Kováč, Válek, Orel, Vachuta - Struhár, Sekanina, Nebes, Schwarz - Bocián, Štěpaník, střídali: Horáček, Ujfaluši, Jablončík. Trenér: Martin Jiruš

Bez branek se nevyhrává, to mladší žáci vědí

Také utkání mladších žáků začali lépe mladíci z Krnova. Už v sedmé minutě dokázali pokořit obranu a gólmana Jiskry. O deset minut později mohl vyrovnat Jablončík, ale nejdříve trefil tyč a dorážku nasměroval přímo do náručí brankáře. A přišlo nedáš-dostaneš. Ve dvacáté minutě stejný krnovský hráč zvýšil na 2:0. Potom se Rýmařov dostal do tlaku. Jenže dvakrát Jablončík a po něm Schwarz přestřelili branku, následně propásl vyloženou šanci Papaj.

I ve druhém poločase si hosté vypracovali několik brankových příležitostí, ale v zakončení opět zklamali. Navíc přišla třetí branka Krnova. Gólman Gorčík vytlačil střelu na břevno, ale na dorážku neměl nárok, 3:0. Šanci zmírnit náskok soupeře si vypracovala Kateřina Furiková, ale taky nebyla úspěšná.

„Bojujeme, hrajeme fotbal, ale nestřílíme branky," zhodnotil stručně vedoucí mužstva Zdeněk Kudlák

FK Krnov - Jiskra Rýmařov 3:0 (2:0)
Jiskra Rýmařov: Gorčík (Skipala) - Papaj, Ujfaluši, Hrabina, Köhler, Kováč, Hradil, Furiková, Schwarz, Palys, Jablončík, Krywda. Trenér: Michal Furik