Jedno z posledních přípravných utkání na jarní část krajského přeboru sehráli minulé sobotní odpoledne fotbalisté Jiskry Rýmařov na umělé trávě v Bruntále s domácí Olympií.

Tým Jiskry je v nelehké situaci. Kouči Petru Kostelníkovi se po skončení podzimu kádr týmu prakticky rozpadl pod rukama a po odchodu zkušených hráčů Radima Přecechtěla, Ondrušky, Martinky a dalších, z něj zůstalo jen torzo. Rýmařovští fotbalisté se tak v průběhu zimní přestávky dávají dohromady a doplňují tým, jak se dá.

„Po podzimní části nám většina hráčů odešla a snažíme se dát tým dohromady. Moc času již nemáme. Za necelé dva týdny začínáme jarní část krajského přeboru v Janovicích. Měli jsme předběžně domluveno několik hráčů jako Dombi, Filgas a další, ale nakonec dali přednost jiným nabídkám. Musíme se s tím vypořádat,“ říká kouč Petr Kostelník, kterému ve funkci vedoucího mužstva vypomáhá Václav Tlapal.

V sobotním utkání v Bruntále Rýmařovští naznačili jisté možnosti. „Do kolektivu přišli Vlastimil Samson z Horního Benešova, na hostování nám zůstávají Čulík s Krškem z Opavy, z Bruntálu by měl přijít Jan Ševčík a z Kylešovic a Mokrých Lazců by u nás měli působit bratři Kratochvílové. Jednáme ještě o dalších příchodech a uvidíme, jak to dopadne,“ pokračuje Kostelník.

Rýmařovští se v zápase s ambiciózní Olympií ujali vedení Kučerou a proti houževnatému soupeři získali i další šance. Ty ale do poločasu nevyužili, ale neprosadil se ani domácí celek. Na týmu Jiskry byla hlavně v defenzivní činnosti znát nesehranost a také nezkušenost mladého týmu. Olympia si tak vypracovala v průběhu utkání dobré příležitosti a jednu z nich dokázala na začátku druhých pětačtyřiceti minut využít ve spolupráci Jana Krajčoviče s Chudým ke vstřelení vyrovnávacího gólu.

Zápas se hrál oboustranně nahoru dolů a něco málo více než čtvrthodinku před koncem Rýmařovští rozhodli. Po závaru před brankou Olympie nejprve Homola trefil z malého vápna břevno domácí brány a Ševčík poté hlavou dorazil míč do opuštěné branky Olympie. Po porážce 1:3 od Slavoje Bruntál v minulém týdnu si tak Jiskra připsala první cenné přípravné vítězství a generálkou na zahajovací utkání jarní části krajského přeboru bude utkání v sobotu na hřišti účastníka olomouckého krajského přeboru, Mohelnice.

„Víme, že nás čeká na jaře v soutěži složitá práce. V kádru zatím máme brankáře Urbana a jednáme ještě o Sobotkovi ze Slavoje Bruntál. Do pole přichází v úvahu Fojtů, Vlastimil Samson, Čulík, Chmelař, Kučera, Kršek, I. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Homola a Jan Ševčík. V jednání jsou Fruncek a Weber z Kylešovic. Kádr se ale budeme pokoušet doplnit do poslední chvíle. Věřím, že to dotáhneme do konce a podaří se nám hrát v soutěži důstojnou roli,“ končí trenér Jiskry Rýmařov Petr Kostelník.