Fotbalisté Jiskry prožívají zdařilé období. Po třech důležitých vítězstvích, které je vytáhly ze sestupových bažin, prodloužili svou neporazitelnost v sobotním utkání na hřišti pátého týmu divizní tabulky Poruby. Favorizovanému soupeři sebrali body po výsledku 2:2.

Na hostech byla od úvodních minut zřetelná pohoda, která byla patrná i na hře. V úvodních dvaceti minutách viděli diváci střelecké příležitosti na obou stranách. Zlom přišel ve 22. minutě, kdy se Rýmařovští zaslouženě prosadili.

Po rychlé akci Jiskry byl faulován ve velkém vápně domácího týmu Holčák, který následně svůj tým po proměněném pokutovém kopu poslal do vedení. Domácí zvýšili úsilí, ale hosté byli při protiútocích stále nebezpeční. V 35. minutě se branky dočkali i domácí hráči.

Minutu před přestávkou se hostům podařilo domácí tým opět zaskočit. Po další vydařené akci se prosadil rýmařovský Večeřa a gólem vrátil Jiskře důležité vedení.

Domácí vyrovnali až z penalty

Od zahájení druhé půle se Poruba snažila o vyrovnání. Hosté si vypracovali několik dobrých příležitostí, ale gólu se nedočkali. Domácí tým se nechtěl smířit s nepříznivým vývojem a tlačil se k brance hostujícího gólmana Šuláka. Ten se svou defenzívou úspěšně odolával až do 70. minuty. Jiskra po jedné z útočných akcí domácího kolektivu zahrála před svým pokutovým územím nedovoleně a Poruba dostala příležitost zahrávat trestný kop.

Sluka z domácího týmu si s ním poradil výborně a po anglicku vstřelil vyrovnávací branku. V závěrečných minutách mohli rozhodnout jak hosté, tak i domácí, svěřenci trenéra Petra Kostelníka však cennou remízu na půdě soupeře uhájili.

Již tuto středu Jiskra přivítá na svém hřišti od 16.30 hodin Orlovou. „Myslím, že jsme sehráli dobrý zápas. Do sedmdesáté minuty jsme měli blíže k vítězství a rozhodnout jsme nakonec mohli i v poslední minutě, kdy zahodil šanci Večeřa,“ řekl po utkání trenér Jiskry Rýmařov Petr Kostelník.

VOKD Poruba – Jiskra Rýmařov 2:2 (1:2)