Hlavním garantem populárního turnaje bylo město Rýmařov. Kvalitní klání bylo určeno pro hráče ročníku 2000 a mladší. O pohár pro nejlepším tým přijela bojovat družstva TJ Sokol Čechovice, SFC Opava, SK Sigma Olomouc, FK OEZ Letohrad, MFK Karviná, slovenský ŠK Juventus Žilina, polský KS Malapanew Ozimek a domácí Jiskra Rýmařov.

Zápasy za příznivého počasí probíhaly na obou polovinách hřiště. Po prvním dnu na tom byli nejlépe bez ztráty bodů hráči Karviné, kteří od začátku dokazovali, že budou atakovat nejvyšší příčky. Špatně si nevedla ani Sigma, která ztratila body pouze za remízu se Žilinou.

Smolně do turnaje vstoupila domácí Jiskra. Hned v úvodu domácí doplatili na přechod na jiný herní systém, než na který byli zvyklí ze své soutěže a odnesli si jednobrankovou porážku od Čechovic. Ani další dva zápasy se jim nevyvedly a po prvním dnu byli bez zisku bodů stejně jako polský Ozimek.

V pátečním programu se odehrála tři utkání, ve vedení byla Karviná před Olomoucí, Opavou, Žilinou, Letohradem, Čechovicemi, Rýmařovem a Ozimkem.

Sobota již nebyla tak prosluněná, ale podmínky pro hráče byly téměř ideální. Rýmařovští vstoupili do druhého dne lépe a na úvod si připsali bod po remíze s Letohradem. Bohužel tento bodový zisk pro Jiskru na turnaji také posledním. V dalších zápasech přišly tři smolné jednobrankové porážky, které domácí fotbalové naděje odsoudily na neradostnou poslední příčku turnaje.

Zadostiučiněním pro domácí kolektiv je, že patřili k nejmladším mužstvům a většina hráčů týmu může v turnaji startovat i v příštím ročníku. O šestou a sedmou pozici si to rozdala mužstva z Čechovic a Ozimku a po vzájemné remíze rozhodovalo v konečné tabulce skóre, které měly Čechovice lepší.

Na pátém místě nakonec skončilo mužstvo Letohradu, které předvedlo velmi disciplinované a kvalitní výkony. Potvrdilo to i ocenění jejich dvou hráčů cenou Fair Play. Pohár za čtvrté místo si odvezl slovenský Juventus Žilina, který bojoval o třetí příčku do posledních minut svého závěrečného zápasu.

O umístění na prvních třech místech rozhodovalo až poslední utkání celého turnaje mezi Sigmou Olomouc a SFC Opava. Vítěz utkání by byl zároveň i vítězem turnaje a remíza by posunula na první příčku mužstvo Karviné. Výbornému zápasu před skvělou diváckou kulisou nescházelo vůbec nic. K vidění byly emoce na obou stranách, kvalitní výkony, nasazení, bojovnost a také nervozita hráčů obou soupeřů.

Vítězství v poměru 2:1 se nakonec přiklonilo ke šťastnější Opavě, která se tak stala vítězem 12. ročníku turnaje Lord Cup Rýmařov 2011.

Karviná skončila na druhé příčce a třetí místo obsadil celek Sigmy Olomouc, který tak dále čeká na své první historické vítězství na tomto turnaji. Zpestřením sobotního odpoledne a polední pauzy bylo vložené utkání mladší přípravky Jiskry Rýmařov, kde někteří z malých fotbalistů měli na sobě poprvé dres.

Po dramatických a vyčerpávajících bojích čekala nakonec na všechny hráče odměna v podobě ohňostroje a konečného vyhlášení výsledků, ze kterého si všechna mužstva odnesla krásné poháry. Hráči prvních tří družstev se kromě pohárů mohli pochlubit i originálními medailemi. Každý hráč obdržel tašku s tričkem turnaje a drobné upomínkové předměty města Rýmařov a samozřejmě i pár sladkostí.

Na kluky čekalo i spoustu individuálních ocenění. Mezi oceněnými nechyběl ani rýmařovský hráč Zdeněk Vilímek, který byl po právu vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Poděkování a upomínkové předměty si odnesla i trojice rozhodčích, kterou tvořili Petr Vyroubal, Martin Jiruš a Pavel Přecechtěl.

Celým turnajem provázel od mikrofonu hlasatel Václav Orlík, jenž musel bohužel letos nahradit v březnu zesnulého Renka Zatloukala. Ten byl u příležitosti zakončení klání přípravek uveden do tradiční síně slávy turnaje Lord Cup Rýmařov.

Konečné pořadí: 1. Slezský FC Opava, 2. Karviná, 3. Sigma Olomouc, 4. Juventus Žilina, 5. Čechovice, 6. Ozimek (Polsko), 7. Letohrad, 8. Jiskra Rýmařov