Rýmařovští fotbalisté bojují v posledních utkáních nejen se soupeři, ale i se zraněními. Na hřišti Nových Sadů Rýmařovští i přes kombinovanou sestavu, dokonce i bez brankáře Kameníka a s novými tvářemi Krejčím a Kotůlkem, nehráli v prvních pětačtyřiceti minutách až tak špatnou partii.

Úvod utkání byl vyrovnaný a oba týmy si vypracovaly střelecké příležitosti. Ve 14. minutě byli úspěšní domácí, kteří se dostali Škodou do vedení. Hosté se snažili o odpověď a několikrát před brankou Nových Sadů zahrozili. Gólově se ale prosadili opět hráči domácího týmu, Novotný ve 24. minutě navýšil vedení.

Jiskra se snažila o zvrat a tlačila se do útoku. Nové Sady disponují kvalitním, zkušeným kádrem a dvoubrankový rozdíl kontrolovaly. Hosté to zkoušeli průniky Šupáka a Kotůlka, manko ale do přestávky nestáhli.

Do druhé poloviny utkání už v sestavě Jiskry scházel i Ondruška. Hosté se i přesto snažili něco se zápasem udělat. Jenmže v 50. minutě inkasovali potřetí a o osudu duelu bylo rozhodnuto. Po faulu brankáře Jiskry Kubjáta na pronikajícího útočníka Nových Sadů kopal domácí Navrátil penaltu, tu proměnil.

Situace Jiskry nebyla jednoduchá. Hráči hostů i přesto bojovali o výsledek, ale střelecky se neprosazovali. Navíc v 59. minutě přidal Režný čtvrtý gól domácích.

Pak už tempo hry upadlo a utkání se dohrávalo. Diváci sice viděli několik zajímavých možností, ale gól už nepadl ani na jedné straně. Jiskra si odvezla porážku 0:4 a v už v sobotu bude bojovat na svém hřišti o důležité body s předním týmem divizní tabulky, Petrovicemi.

„Naše situace není jednoduchá. Stále bojujeme se zraněními a navíc máme nabitý program. Jeli jsme ve slátané sestavě, máme tolik marodů, že musel nastoupit i zraněný Ondruška. Gólman Kameník je na dovolené, tak chytal dorostenec Kubját.

Ze začátku to ještě šlo, ale po těch inkasovaných gólech už byla hra o ničem. Bohužel jsme dostávali strašně špatné branky. Musíme se připravit na další utkání a nebudeme to mít jednoduché," uvedl po utkání kouč Jiskry Milan Furik.

Nové Sady - Jiskra Rýmařov 4:0 (2:0)
Branky: 14. Škoda, 24. Novotný, 50. Navrátil, 59. Režný
Rýmařov: Kubját - David Furik (59. Tlapal), Harazin, Kučera, Horák - Lesák (78. Pavel Zifčák), Ondruška (46. Tomeček), Michal Furik, Krejčí - Šupák, Kotůlek. Trenér: Milan Furik. Diváci: 230