Poslední přípravné utkání před nedělním zahájením jarní části krajského přeboru na hřišti Janovic sehráli fotbalisté Jiskry Rýmařov na hřišti účastníka olomouckého krajského přeboru, Mohelnice. Tým Jiskry je v nelehké situaci. Kouči Petru Kostelníkovi se po skončení podzimu kádr týmu prakticky rozpadl pod rukama a po odchodu zkušených hráčů Radima Přecechtěla, Ondrušky, Martinky, Holčáka, Jahody a dalších z něj zůstalo jen torzo.

Rýmařovští fotbalisté se tak v průběhu zimní přestávky dávali dohromady a doplňují tým, jak se dá. „Po podzimní části nám většina hráčů odešla. Přes zimu jsme se snažili dát tým dohromady, ale máme značné problémy. Měli jsme předběžně domluveno několik hráčů, jako Dombi, Filgas, Fruncek, Weber, ale ti nakonec dali přednost jiným nabídkám, nebo nebyli uvolněni mateřskými oddíly. Musíme se s tím vypořádat,“ uvedl smutně kouč Petr Kostelník, kterému ve funkci vedoucího mužstva vypomáhá Václav Tlapal.

V sobotním utkání v Mohelnici tým Rýmařova naznačil jisté možnosti. „Do kolektivu přišli Vlastimil Samson z Horního Benešova, na hostování nám zůstávají Čulík s Krškem z Opavy, z Kylešovic a Mokrých Lazců jsou u nás bratři Kratochvílové a Švach, ze Stěbořic přichází Staníček. Samozřejmě budeme ve velké míře využívat i naše dorostence. Jednáme ještě o dalších příchodech a uvidíme, jak to dopadne,“ pokračoval Kostelník.

Jiskra je v tabulce krajského přeboru třetí od konce a proto silně ohrožená sestupem. Na jaře bude muset notně zabojovat. Hodně napoví hned úvodní zápas v neděli na hřišti Janovic.

„Víme, že nás nečeká na jaře v soutěži jednoduchá práce. V kádru zatím máme brankáře Urbana a jednáme ještě o druhém brankáři. Do pole přichází v úvahu Fojtů, Vlastimil Samson, Čulík, Chmelař, Kučera, Kršek, Ivoš Kratochvíl, jeho bratr Martin, Homola, Mrhal, Švach a Staníček. Kádr se budeme pokoušet doplnit do poslední chvíle. Věřím, že to dotáhneme do konce a podaří se nám sehrát v soutěži důstojnou roli,“ uzavřel trenér Jiskry Rýmařov Petr Kostelník.