Ztrátou před jarními postupovými boji bude pro rýmařovský celek odchod kanonýra týmu Jakuba Šroma, kterému nedovolí činnost pracovní důvody. Rýmařovským se ale podařilo mužstvo doplnit o talentovaného Krčmaříka, který na podzim působil v Krnově. Udržet se v Rýmařově podařilo i jednoho z podzimních tahounů týmu, Jirku Šimčíka a po zranění se pomalu vrací do rýmařovského mužstva i Šašinka, který již zkouší zápasové zatížení.

K dalším změnám v kádru zatím nedošlo, ale do začátku jarní části je ještě dostatek času. Rýmařovská Jiskra má za sebou i první dva přípravné zápasy. O předminulém víkendu se střetla na umělé trávě v Uničově s Litovli, kde podlehla účastníku olomouckého krajského přeboru 1:4. Korigující branku Jiskry vstřelil dorostenec Vaněrek.

Druhé přípravné utkání odehrál rýmařovský tým o minulém víkendu na umělé trávě v Bruntále se Slavojem Bruntál. Také tady nepředvedli Rýmařovští to nejlepší a podlehli v prestižním okresním derby 2:4. O góly Jiskry se zasloužili Šimčík a Šašinka. „Zatím se věnujeme hlavně přípravě. V zápasech to zatím rozhodně nebylo to, co bychom chtěli. Tým se poctivě připravuje a máme ještě dostatek času, tak věřím, že to zlepšíme," říkal rýmařovský trenér Milan Furik. Ten zatím může počítat s brankáři Urbanem a Jirušem. Do pole jsou připraveni Jahoda, Schreier, Harazim, David Furik, Kováč, Radim Přecechtěl, Kršek, Doležel, Pavlát, Homola, Šimčík, Krčmařík a Šašinka.

Počítat mohou Rýmařovští případně i s vlastními dorostenci, kteří se zapojují do přípravy. „Kádr nemáme uzavřený a ke změnám ještě může dojít," pokračoval kouč Jiskry. Jiskra se bude snažit v jarní části udržet špici tabulky a útočit na postup.

Tým čeká náročná sezóna a v Rýmařově si toho jsou vědomi. „Čeká nás náročné jaro, na které se musíme připravit. V plánu máme nyní další čtyři přípravné utkání. O víkendu hrajeme v Jeseníku se Zlatými Horami. Poté zajíždíme postupně do Mikulovic, Krnova a Hradce nad Moravicí," zakončil krátké zastavení v rýmařovské Jiskře trenér týmu Milan Furik.