Rýmařovská defenziva předvedla dokonalý kolaps

Někdejší útočník Slezského FC Opava Martin Neubert řádil v Rýmařově. Domácí Jiskru sestřelil třemi góly a výraznou měrou se podílel na vítězství své Kroměříže v poměru 6:3.

5.11.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Nováček MSFL vstoupil do divokého zápasu velmi dobře a během šestnácti minut si vypracoval dvougólové vedení. Po centru Michala Furika sklepl Šupák balon pro Radka Němce, který byl připraven u zadní tyče a domácí vedli. O jedenáct minut později kopal Michal Furik rohový kop, balon se zpátky vrátil k němu, rýmařovský záložník našel u zadní tyče Kocúra, jenž zvyšoval na 2:0.

„Začali jsme dobře, vedli jsme 2:0, jenomže pak přišel náš totální kolaps,“ kroutil hlavou trenér Milan Furik. „Věděli jsme, že Kroměříž hraje směrem dopředu výborně. Naše obrana měla den otevřených dveří a my jsme během dvaceti minut pětkrát inkasovali,“ nechápal domácí kouč.

„Každou chybu, kterou jsme udělali, hosté potrestali, v poločase bylo prakticky rozhodnuto,“ konstatoval Milan Furik.

Na začátku druhého dějství snížil Šupák na rozdíl dvou gólů. „Měli jsme nějaké možnosti ke vstřelení čtvrté branky, jenomže jsme v koncovce neuspěli,“ pokračoval v pozápasovém povídání trenér Jiskry. Poslední slovo měl v 77. minutě Silný a upravil na konečných 3:6.

„Zasloužené vítězství Kroměříže. Směrem do defenzivy to byl v našem podání velký kolaps,“ uzavřel Milan Furik.

Rýmařov – Kroměříž 3:6 (2:5)
Branky: 5. R. Němec, 16. Kocúr, 55. Šupák – 21. a 77. Silný, 23., 33. a 39. Neubert, 41. Okleštěk. Rozhodčí: Černý – Gasnárek, Lenfeld. ŽK: M. Furik, Šupák, György, Ondruška – Kovář. ČK: 90. Šupák – 90. Krhut. Diváci: 130
Rýmařov:  Kameník – György (79. Fiala), Harazin, Kocůr, T. Němec – M. Furik, J. Furik, Dydowicz, R. Němec – Ondruška, Šupák. Trenér: Milan Furik

Autor: Roman Brhel

5.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Zástupci Povodí Odry na schůzce s občany představili velmi podrobně investice v povodí řeky Opavy, ale kudy povede přeložka silnice do Zátoru a které konkrétní pozemky se budou vykupovat ještě sami nevěděli.
9

Povodí Odry o přeložce silnice v Heřminovech toho moc neví

Jana Bernášková

Jana Bernášková zazáří už tento pátek na divadelních prknech

Jméno pro vánoční strom

Pohodář, Uhlířáček… Jak se bude jmenovat letošní vánoční strom v Bruntále? Máte poslední příležitost zapojit se do ankety a navrhnout mu jméno.

Langschurovu cenu letos získaly tři dívky

Sára je skvělá výtvarnice, Eliška organizuje turnaje v holandském billiardu, Alžběta je mistryně ČR a Evropy v tanci. Tyto tři gymnazistky jsou nositelky Langschurovy ceny 2017.

Deset let pro žárlivého Turka, který v Krnově pobodal Egypťana

Ostrava, Krnov - Zraněného muže zachránilo to, že útočníka objal kolem trupu a čekal, až se vyčerpá.

Do Jeseníků o víkendu dorazili první běžkaři

Přírodní sníh se zatím drží pouze ve vyšších horských partiích. Vlekaři na začátku nové sezony testují umělé zasněžování, aby mohli děla spustit naplno, jakmile teploty klesnou dostatečně hluboko pod nulu. V Jeseníkách, kde se už o víkendu objevili první výletníci na běžkách.