„Byl to takový klasický pohárový zápas, který pro diváky musel být atraktivní. Navíc to bylo derby, kde se může vždycky stát všechno,“ poznamenal úvodem trenér Rýmařova Milan Furik.

Jiskře vyšel úvod zápasu na jedničku a po dvou trefách Šupáka šla do vedení. „Do zápasu jsme vstoupili lépe, dvakrát jsme se prosadili po stranách, jednou dával branku Šupák do šibenice nohou a podruhé hlavou. Uničov byl naší hrou trošku zaskočený, škoda jen branky před poločasem, mohli jsme to už udržet,“ litoval Furik inkasované branky ze 42. minuty, kterou vstřelil Bača.

Ve druhém poločase potvrdil Uničov roli favorita a dvěma góly otočil utkání na svou stranu. „Bohužel jsme inkasovali hned zkraje poločasu, trošku jsme tam zaspali. Soupeř poslal na hřiště Komendu, což je silový hráč, dělal nám problémy a díky němu padla druhá i třetí branka,“ vypozoroval šéf rýmařovské lavičky.

V závěru se ještě Jiskra snažila o vyrovnání, potřetí už ale Kalinu nepřekonala. „Poslední tři čtyři minuty jsme si vytvořili velký tlak, zvedali jsme diváky z laviček. Zápas ale hodnotím pozitivně, na obou stranách bylo hodně šancí,“ zakočnil Milan Furik.

RÝMAŘOV – UNIČOV 2:3 (2:1)

Branky: 19. a 32. Šupák – 42. Bača, 46. Krč, 62. Hapal.

Rozhodčí: Zaoral – Zavřel, Grečmal.

ŽK: Kocúr, Šupák, Kolísek – 59. Seibert, 63. Ambrozek, 84. Komenda.

Diváci: 320.

Rýmařov: Kameník – Kučera, Kolísek, Kocúr Kamil, Hleba (46. Furik David) – Furik Michal, Dydowicz, Kundrátek Lukáš (73. Kocúr Jan), Němec – Navrátil, Šupák. Trenér: Milan Furik.