Jiskra od začátku potvrzovala, že si přijela pro body. Hned v první minutě měl gólovku Jiří Furik, když se ocitl sám před brankářem Blahou, ale ten situaci ustál.

„Do patnácté minuty bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Němec se Šupákem si vytvořili stoprocentní šanci, pak měl ještě Šupák dobrou hlavičku. Měli jsme dát minimálně jeden dva góly a byli bychom v klidu. Místo toho jsme znervózněli," povídal trenér Rýmařova Milan Furik.

Po všech promarněných příležitostech přichází zpravidla trest. V pětatřicáté minutě hosté faulovali před svou šestnáctkou a Strnad ze standardky překonal Kameníka. „Byla to vlastně jejich první střela na branku," poznamenal kouč Jiskry a dodával: „Ale zase ta branka byla pro nás takový impuls, který nás probudil." Na vyrovnání se čekalo jen tři minuty. Jiří Furik poslal průnikovou přihrávku na Ondrušku a ten se před brankářem nemýlil, 1:1.

Rýmařovský lodivod nebyl s první půlkou spokojený. „Hned jsem to klukům říkal v kabině. Byla tam zbytečná nervozita. Říkali jsme si, že vstup do druhé půle bude důležitý. Ideální by bylo, kdyby se nám povedlo dát rychle branku," povídal Furik.

A jeho slova padla na úrodnou půdu. V padesáté minutě poslal Dydowicz balon za obranu a Šupák přehodil brankáře domácích, 1:2. Hosté mohli vedení potvrdit. Dvakrát se před Blahou objevil Radek Němec, ale nebylo mu souzeno.

„On se do šancí dostává pořád, ale moc mu to tam nepadá, už by si gól zasloužil," podotkl kouč Jiskry. Po brance se hra vyrovnala, ale těžký terén nedovolil nějaké pohledné kombinace. „Pak už to byl spíše boj. Nikdo si stoprocentní šanci nevytvořil," říkal Milan Furik.

Se třemi body z venku byl samozřejmě spokojen. „Body jsme chtěli a máme je. Posbírali jsme teď na podzim trochu víc, než na co jsme zvyklí. Tabulka se rozdělila, nahoře jsou silné týmy jako Benešov, Hranice, Valmez, my," usmíval se rýmyřovský lodivod a pokračoval: „Trochu mě mrzí jen ta inkasovaná branka. V říjnu jsme ještě žádný gól nedostali, až v posledním utkání," dodával.

Šumperk – Rýmařov 1:2 (1:1)
Branky: 35. Strnad – 38. Ondruška, 50. Šupák
Rýmařov: Kameník – Krejčí, Hoza, Harazin, Tomáš Němec – Dydowicz, Jiří Furik, Michal Furik (61. Tomeček), Radek Nemec (87. Vajdik) – Ondruška (90. Lesák), Šupák. Trenér: Milan Furik