„Pro oba týmy to bude bezesporu velké derby. Dlouhodobě se všichni známe. Uničov je velmi kvalitním týmem, na diváky čeká zajímavá podívaná,“ podotkl trenér Rýmařova Milan Furik. „Po roce a půl se konečně bude hrát fotbal i s diváky, i z tohoto pohledu se všichni těšíme,“ svěřil se úspěšný kouč. V sestavě Jiskry se objeví dva Uničováci, a to Konečný s Jeřábkem. „Nejen ti dva budou mít zvýšenou motivaci,“ doplnil Furik. 

Zápas má v sobotu výkop v 15 hodin. „Začínáme dříve, protože ve Staré Vsi hrají internacionálové, nechceme fanoušky o fotbal ošidit. Proto jsme výkop našeho utkání dali na patnáctou hodinu,“ vysvětlil šéf rýmařovské lavičky.

O víkendu sehrála Jiskra přípravný duel s Moravskou Třebovou. Díky dvěma brankám Jeřábka a jedné Tihelky vyhrála 3:2. „Sice se nám podařilo výsledek otočit, ale nešlo až tak o povedené utkání, jako proti Šumperku. Třebová mě překvapila nasazením. Nedovolila nám hrát, to co jsme chtěli,“ řekl k víkendovému duelu Milan Furik.

Jiskra Rýmařov – Sokol Moravská Třebová 3:2 (0:1)
Branky Rýmařova: 55. a 73. Jeřábek, 86. Tihelka.
Jiskra Rýmařov: Kameník (46. Baroš) – D. Furik (66. Hradil), K. Kocúr, Kolísek (46. Tihelka), J. Kocúr (73. Zifčák) – M. Furik (46. Kršek, 73. Krywda), J. Furik, Konečný, Procházka – Jeřábek, Navrátil. Trenér: Milan Furik.