OBRAZEM: Rýmařov v posledním kole divize prohrál

Rýmařov, Frenštát pod Radhoštěm - Karel Žídek ukončil putování rýmařovské Jiskry v Moravskoslezské divizi, když v posledním utkání sezony mezi dvěma blízkými sousedy v tabulce rozhodl dvěma góly. Vše se odehrálo ve druhé půli, když hosté z Rýmařova vedli. Domácí kanonýr nejprve srovnal nepříznivý stav a poté zařídil dokonalý obrat.

17.6.2008

Fotbalisté Frenštátu pod Radhoštěm oplatili rýmařovské Jiskře porážku z podzimní části (0:3), když v posledním utkání sezony na svém hřišti vyhráli 2:1.Foto: Deník/Jan Kešelák

TJ EPO Frenštát pod Radhoštěm – TJ Jiskra Rýmařov 2:1 (0:1)

Utkání ve Frenštátě nabídlo divákům ofenzivní fotbal hodný této soutěže. Domácí nezachytili ideálně úvod. Přestože hrozili převážně střely ze střední vzdálenosti, inkasovali jako první. Již v 16. minutě vypálil z 25 metrů mezi obránci hostující Jahoda. Na jeho přízemní střelu k tyči se domácí gólman Maléř marně natahoval – 0:1.

Šance na zkorigování nepříznivého stavu se domácím naskytla ve 29. minutě, kdy přetažený centr Rybaříka rozezvučel konstrukci rýmařovského gólmana Šuláka. Do druhé půle nastoupili hosté s brankářem Furikem. V 59 minutě zahodil šanci na zvýšení skóre Jiřičný, který hlavou netrefil odkrytou bránu. Pak převzali otěže utkání domácí.

V 60. minutě nastřelil Zeman tyč. Minutu nato centroval zprava Šimek, k míči se dostal Žídek a bez problémů srovnal – 1:1. Domácí zvýšili tlak a vynutili si chyby Rýmařova. V 72. minutě se k míči dostal opět Žídek, dostal se do šestnácky hostí, kde kličkou obešel obránce a otočil stav utkání ve prospěch domácích -2:1. Od 86. minuty se ale obraz hry změnil a u míče byli převážně pouze hosté. Ze svého tlaku však nedokázali nic vytěžit.

„Nezachytili jsme vůbec začátek zápasu a nechali hrát soupeře přesně to, co umí, tedy kombinační fotbal. Vyklidili jsme střed pole, čehož hosté využili a vstřelili první branku,“ popsal utkání frenštátský kouč Marián Bedrich a pokračoval: „Od té chvíle jsme se ale začali zvedat a ani v kabině nebylo moc dusno, protože jsem pozoroval zlepšení. Pouze jsem apeloval na to, abychom napadali soupeře už v blízkosti jejich branky. Měli jsme tlak a zkušený Žídek otočil stav utkání. Pak jsem si myslel, že to uklidníme a v poklidu dohrajeme zápas, ale my jsme přestali hrát a díky za to, že soupeř z tlaku v závěru nic nevytěžil.“

Jeho protějšek trenér Rýmařova Petr Kostelník hledal příčiny neúspěchu. „Dnes nám chyběli čtyři hráči základní sestavy a do druhé půle jsem musel střídat gólmany. S naší hrou jsem hrubě nespokojený. Dostali jsme dvě branky a úplně jsme odpadli. Závěr sice patřil nám, ale bylo vidět, že nám docházejí síly,“ zhodnotil Kostelník a uzavřel: „Celkově si myslím, že utkání bylo spíš remízové, ale Frenštát měl větší snahu získat tři body a proto vyhrál.“

Rýmařovská Jiskra tak skončila v tabulce Divize E na výborném čtvrtém místě, Frenštát pak skončil hned za ní na pátém místě se ztrátou pouhého bodu. Oba týmy se tak budou utkávat také v příštím ročníku divizní soutěže. Kvýkonům Jiskry Rýmařov i dalších týmů našeho regionu se vrátíme v podrobnějším rozboru.

Branky: 61. a 72. Žídek – 16. Jahoda, ŽK: Čerňák, Sládeček – Ondruška, ČK: 90 (+1) Zeman (Frenštát), rozhodčí: Malý – Kantor, Kratochvíl, diváci: 160. Frenštát p. R.: Maléř - Kovařík, Prokeš, Sládeček - Černoch, Čerňák, Zeman, Žídek (80. Petrželka) - Šimek, Rybařík (84. Plachký) – Petr. Trenér: Marián Bedrich. Rýmařov: Šulák (46. Furik) – J. Krajčovič, Jiřičný, S. Kováč, P. Jahoda (70. Fojtů) – Žmolík, Orság, Přecechtěl, Ondruška – Kocúr (80. Dankovič), Macrineanu. Trenér: Petr Kostelník.

David Galvas opět hraje, posílil Krnov

Dlouho bez hokeje nevydržel. Zkušený obránce David Galvas opět nazul brusle a v sobotu odehrál první zápas za svůj nový klub.

Inovační centrum zřídí na krnovské poliklinice

V budově krnovské polikliniky bude po Novém roce otevřena kancelář Moravskoslezského inovačního centra MSIC. Její pracovník v ní bude k dispozici místním podnikatelům.

Na úterý se chystá jednání bruntálského zastupitelstva

Na svém posledním letošním zasedání se sejdou bruntálští zastupitelé. Zastupitelstvo města Bruntálu se uskuteční v úterý 12. prosince od 13 hodin v zasedací místnosti městského úřadu.