OBRAZEM: Rýmařov v posledním kole divize prohrál

Rýmařov, Frenštát pod Radhoštěm - Karel Žídek ukončil putování rýmařovské Jiskry v Moravskoslezské divizi, když v posledním utkání sezony mezi dvěma blízkými sousedy v tabulce rozhodl dvěma góly. Vše se odehrálo ve druhé půli, když hosté z Rýmařova vedli. Domácí kanonýr nejprve srovnal nepříznivý stav a poté zařídil dokonalý obrat.

17.6.2008

Fotbalisté Frenštátu pod Radhoštěm oplatili rýmařovské Jiskře porážku z podzimní části (0:3), když v posledním utkání sezony na svém hřišti vyhráli 2:1.Foto: Deník/Jan Kešelák

TJ EPO Frenštát pod Radhoštěm – TJ Jiskra Rýmařov 2:1 (0:1)

Utkání ve Frenštátě nabídlo divákům ofenzivní fotbal hodný této soutěže. Domácí nezachytili ideálně úvod. Přestože hrozili převážně střely ze střední vzdálenosti, inkasovali jako první. Již v 16. minutě vypálil z 25 metrů mezi obránci hostující Jahoda. Na jeho přízemní střelu k tyči se domácí gólman Maléř marně natahoval – 0:1.

Šance na zkorigování nepříznivého stavu se domácím naskytla ve 29. minutě, kdy přetažený centr Rybaříka rozezvučel konstrukci rýmařovského gólmana Šuláka. Do druhé půle nastoupili hosté s brankářem Furikem. V 59 minutě zahodil šanci na zvýšení skóre Jiřičný, který hlavou netrefil odkrytou bránu. Pak převzali otěže utkání domácí.

V 60. minutě nastřelil Zeman tyč. Minutu nato centroval zprava Šimek, k míči se dostal Žídek a bez problémů srovnal – 1:1. Domácí zvýšili tlak a vynutili si chyby Rýmařova. V 72. minutě se k míči dostal opět Žídek, dostal se do šestnácky hostí, kde kličkou obešel obránce a otočil stav utkání ve prospěch domácích -2:1. Od 86. minuty se ale obraz hry změnil a u míče byli převážně pouze hosté. Ze svého tlaku však nedokázali nic vytěžit.

„Nezachytili jsme vůbec začátek zápasu a nechali hrát soupeře přesně to, co umí, tedy kombinační fotbal. Vyklidili jsme střed pole, čehož hosté využili a vstřelili první branku,“ popsal utkání frenštátský kouč Marián Bedrich a pokračoval: „Od té chvíle jsme se ale začali zvedat a ani v kabině nebylo moc dusno, protože jsem pozoroval zlepšení. Pouze jsem apeloval na to, abychom napadali soupeře už v blízkosti jejich branky. Měli jsme tlak a zkušený Žídek otočil stav utkání. Pak jsem si myslel, že to uklidníme a v poklidu dohrajeme zápas, ale my jsme přestali hrát a díky za to, že soupeř z tlaku v závěru nic nevytěžil.“

Jeho protějšek trenér Rýmařova Petr Kostelník hledal příčiny neúspěchu. „Dnes nám chyběli čtyři hráči základní sestavy a do druhé půle jsem musel střídat gólmany. S naší hrou jsem hrubě nespokojený. Dostali jsme dvě branky a úplně jsme odpadli. Závěr sice patřil nám, ale bylo vidět, že nám docházejí síly,“ zhodnotil Kostelník a uzavřel: „Celkově si myslím, že utkání bylo spíš remízové, ale Frenštát měl větší snahu získat tři body a proto vyhrál.“

Rýmařovská Jiskra tak skončila v tabulce Divize E na výborném čtvrtém místě, Frenštát pak skončil hned za ní na pátém místě se ztrátou pouhého bodu. Oba týmy se tak budou utkávat také v příštím ročníku divizní soutěže. Kvýkonům Jiskry Rýmařov i dalších týmů našeho regionu se vrátíme v podrobnějším rozboru.

Branky: 61. a 72. Žídek – 16. Jahoda, ŽK: Čerňák, Sládeček – Ondruška, ČK: 90 (+1) Zeman (Frenštát), rozhodčí: Malý – Kantor, Kratochvíl, diváci: 160. Frenštát p. R.: Maléř - Kovařík, Prokeš, Sládeček - Černoch, Čerňák, Zeman, Žídek (80. Petrželka) - Šimek, Rybařík (84. Plachký) – Petr. Trenér: Marián Bedrich. Rýmařov: Šulák (46. Furik) – J. Krajčovič, Jiřičný, S. Kováč, P. Jahoda (70. Fojtů) – Žmolík, Orság, Přecechtěl, Ondruška – Kocúr (80. Dankovič), Macrineanu. Trenér: Petr Kostelník.

Autor: Jan Kešelák

17.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Ostatní pracovníci ostrahy a 13 000 Kč Ostatní pracovníci ostrahy a bezpečnostních agentur Vrátný - informátor. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 14500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Ve Vrbině 588/3, Jedná se o ostrahu areálu, denní/noční směny v délce 12 hod., základní schopnost práce na PC, místo výkonu práce Krnov, vhodné i pro osoby OZZ, ČID, výhodou držení certifikátu profesní kvalifikace 68-008-E. Smlouva na hlavní pracovní poměr nebo na DPP. Nechodit na pracoviště, kontaktní osoba se zde nenachází. Hlásit se v pracovní dny 8.00-15.00 hod.: Fousek Jiří, tel. č.: 602 565 773 nebo nejlépe zaslat životopis na e-mail: jiri.fousek@diseven.cz. , Z : 19.9.2018. Pracoviště: D.i.seven facility s.r.o. - pracoviště, Ve Vrbině, č.p. 588, 794 01 Krnov 1. Informace: Jiří Fousek, +420 602 565 773. Potravinářství - Potravinářství Pekař 73 Kč Pekaři Dělník pekař (převážně ruční). Požadované vzdělání: bez vzdělání. Noční provoz, úvazek: . Mzda min. 73.2 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Přijmeme brigádníky na víkendový noční provoz.. Pracoviště: A s p e c, spol. s r.o., 9. května, č.p. 586, 794 01 Krnov 1. Informace: Ester Gocalová, +420 554 603 209. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 8 000 Kč Účetní všeobecní Účetní. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 8000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Opavská 61, Jen pro OZP !, Základy podvojného účetnictví příp. samostatná účetní., Stravenky a jiné benefity. , Hlásit se na výběrovém řízení na výše uvedené adrese dne 21.9.2018 v 9.00 hodin., Z : 7.9.2018. Pracoviště: Beruška - chráněná dílna s.r.o., Opavská, č.p. 593, 794 01 Krnov 1. Informace: Anna Šupáková, +420 778 528 013. Kultura a sport - Kultura a sport Maséři (kromě odborných masérů ve 16 500 Kč Maséři (kromě odborných masérů ve zdravotnictví) Zdravotní masér. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Karlova Studánka 6, Požadavky:, - masérský kurz akreditovaný MZ ČR,, - asertivita a loajalita,, - spolehlivost, samostatnost, příjemné vystupování,, - týmového ducha a chuť učit se novým věcem., , Nabízíme:, - práci na plný úvazek v příjemném pracovním prostředí Horských lázní,, - profesionální zázemí a stabilní zaměstnání,, - široké spektrum zaměstnaneckých benefitů, např.: týden dovolené navíc, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na závodní stravování, příspěvek na rekreaci, kulturu a tělovýchovu, zaměstnanecké slevy na lázeňské procedury, firemní společensko-kulturní akce, stabilizační a jubilejní odměny., týden dovolené navíc, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na závodní stravování, příspěvek na rekreaci, kulturu a tělovýchovu, zaměstnanecké slevy na lázeňské procedury, firemní společensko-kulturní akce, stabilizační a jubilejní odměny., Hlásit se na e - mail : kotlarova@horskelazne.cz nebo na tel. č. 554 798 260 / Po - Pá vždy od 7.00 do 15.30 hodin /, popř. osobně na výše uvedené adrese., Z : 19.9.2018. Pracoviště: Horské lázně karlova studánka, státní podnik, 793 24 Karlova Studánka. Informace: Kristýna Kotlárová, +420 554 798 260.

Milan Furik, trenér Rýmařova

Gólovou přestřelku v Hulíně režíroval Navrátil

Krnov hrál dobře, favorit z Čeladné ale i tak zvítězil

K bruntálskému vítězství nad Vsetínem stačila jedna branka

Okolo pětistovky diváků sledovalo v Bruntále další divizní duel mezi domácí Slavoj Olympií a Vsetínem. O vítězství rozhodla už v prvním poločase branka bruntálského Jana Hrabovského.