Fotbalisté Rýmařova se potýkají v jarní části soutěže s úzkým kádrem a nejinak tomu bylo i v Petřkovicích. Kouč Jiskry musel do sestavy zařadit i dorostence.

Samotný úvod zápasu rýmařovští hráči nezvládli a již ve druhé minutě inkasovali. Domácí hned z první útočné akce dokázali využít nesoustředěnosti v obraně rýmařovského týmu a rychlým gólem Štverky se ujali vedení.

Hostující tým nebyl nijak otřesen a v dalším průběhu hrál se svým soupeřem až překvapivě více než vyrovnaný fotbal. V dobré příležitosti na vyrovnání se ocitl po rychlé akci hostující Staníček, ale nepodařilo se mu zakončit. Na druhé straně pálil Sedlář, ale brankář Jiskry byl na místě. Rýmařovský gólman odolal i po dalších centrech do svého pokutového území, které spolehlivě vyřešil. Hosté hráli otevřený fotbal a dostávali se často před šestnáctku domácího týmu.

Sporná situace ve prospěchPetřkovic

Jednobrankový náskok si Petřkovice udržovaly až do dvaačtyřicáté minuty. Hosté, ve snaze vyrovnat, vysunuli svou hru na polovinu soupeře a přinutili je k chybě. Zaváhání domácího stopera při vyvážení míče využil hostující Švacha, který mu vypíchl míč a vyslal na branku svého spoluhráče Staníčka. Ten si obhodil domácího strážce svatyně a do prázdné brány s přehledem vyrovnal na 1:1.

Fotbalisté Rýmařova hráli ve druhé půli nadále otevřený fotbal a byli svému soupeři rovnocenným protivníkem. Ve dvaašedesáté minutě přišel důležitý moment. Pomezní rozhodčí posoudil spornou situaci před brankou Rýmařova jako rohový kop ve prospěch Petřkovic. Domácí jej zahráli do velkého vápna hostů, kde se míč po skrumáži dostal až za brankovou čáru. Rýmařovští obránci přestali hrát, ale domácí míč vrátili před branku Jiskry a Sedlář jej poslal do sítě Urbana. Rozhodčí k velké nevoli hostů branku uznal a Petřkovice se vrátily do laciného jednobrankového vedení.

S pocitem křivdy a snahou o vyrovnání pokračoval rýmařovský kolektiv v utkání. Domácí se snažili své vedení pojistit, ale hosté je do šancí nepouštěli. Jiskra bojovala o výsledek až do závěrečných minut utkání a živila naději alespoň na bod. Do příležitostí se dral Švacha, domácí obránce ale včas zasáhl. Rozhodnutí přišlo v jedenaosmdesáté minutě. Rozhodčí nařídil další sporný rohový kop a po něm vstřelili domácí hráči třetí branku a stanovili výsledek na 3:1 ve svůj prospěch.

Jiskra zanechala v Petřkovicích dobrý dojem, ale na body nedosáhla. „Myslím, že jsme v Petřkovicích i z úzkým kádrem hráčů sehráli po celých devadesát minut s domácím týmem dobré, vyrovnané utkání. Klukům sice v závěru utkání již docházely síly, ale soupeř byl hratelný. Je škoda, že jsme inkasovali dva góly po sporných situacích, které nakonec o výsledku rozhodly. Musíme bojovat dále,“ řekl po utkání zklamaný trenér Jiskry Petr Kostelník.

Odra Petřkovice – Jiskra Rýmařov 3:1 (1:1)
Branka Rýmařova:
42. Staníček
Rýmařov: Urban - Javůrek (84. Silváno), Čulík, Vlastimil Samson, Martin Kratochvíl (90. Chmelař) - Švacha, Ivo Kratochvíl, Vaněk, Kršek - Fojtů, Staníček.