„Je to rošku jinak, než jsme si to představovali. Umělku máme pod sněhem, takže jsme byli zalezlí v tělocvičně jako krtci," říkal na úvod trenér rýmařovských fotbalistů Milan Furik a hned dodával: „Musíme dát venkovní hřiště co nejrychleji dohromady, ať můžeme vyběhnout."

Rýmařovští však jsou na podobné podmínky zvyklí. Právě proto budou hodně využívat i hřiště s umělou trávou v Uničově. „Je to přesně jako každý rok. Uničov má daleko lepší klimatické podmínky než my, a tak tam odehrajeme domácí přípravná utkání," povídal rýmařovský kouč a hned přidal další důvody.

„Nikdy v zimě nehrajeme moc přípravných zápasů, maximálně pět šest. Musíme mít jistotu, že je odehrajeme, proto využíváme uničovské hřiště."

Oproti ostatním trenérům, kteří se snaží před začátkem jarní části soutěží odehrát se svým mužstvem co nejvíc duelů, má Milan Furik zcela jinou filozofii. „Nepotřebujeme kádr příliš zkoušet, protože se prakticky nemění. Ti kluci jsou sehraní. Je to spíše o tom, naladit formu na jaro.

Chci, aby jim ten fotbal chyběl, aby se těšili na mistrovská utkání, aby měli větší hlad po fotbale. Sehrát kolem deseti nebo patnácti přípraváků, to už patří do profesionálního fotbalu, kde mají kluby pětadvacet hráčů v kádru," vysvětloval lodivod Jiskry.

V sestavě Rýmařova moc změn nehledejte, trenér sází na tradiční opory a vzájemné vazby mezi nimi. „Jedinou změnou je Dydowicz, který to zkouší v třetiligových Petřkovicích. Samozřejmě nikde není psáno, že tam zůstane," osvětlil jediný možný odchod Furik.

Naopak se do kádru po velice těžkém zranění vrací obránce Zdeněk Horák. „Zdena je v přípravě. Samozřejmě s ohledem na charakter jeho zranění to bude chtít ještě čas, než bude moci hrát naplno. Hlavně musí tu nohu posílit a věřit si, že je to v pořádku. Ale myslím, že do března už bude schopen se do zápasů zapojit," uvedl optimistickou zprávu kouč.

O posilách mluvit nechtěl. „Je možné, že se k nám ještě někdo připojí, ale na to je ještě čas. A stejně, dokud není hráč podepsán, jméno ode mě nečekejte," usmál se Milan Furik.

Přípravná utkání

sobota 28. ledna: Uničov (11.00, UT Uničov)
sobota 4. února: Mohelnice (11.00, UT Mohelnice)
sobota 18. února: Medlov (13.00, UT Uničov)
sobota 4. března: Velké Losiny (11.00, UT Uničov)
sobota 11. března: Krnov (14.00, UT Krnov)