Rýmařovští fotbalisté se dali po sestupu z divizní soutěže dohromady a v úvodním utkání soutěže chtěli na hřišti Háje ve Slezsku naznačit své ambice. Utkání mělo od začátku vyrovnaný průběh. Hra se přelévala od jedné branky ke druhé a oba soupeři se snažili vstřelit vedoucí gól. Šance byly na obou stranách hřiště. Do vedení mohli jít domácí hráči, kteří po útočné akci nastřelili tyč. Jiskra nezahálela a o pár minut později odpověděla stejnou mincí, ale míč také jen zazvonil o brankovou konstrukci domácí brány. Vyrovnaný zápas pokračoval i v dalším průběhu.

Obrany pracovaly bez výrazných chyb až do třiatřicáté minuty. Ta byla šťastná pro fotbalisty Háje ve Slezsku. Domácí podnikli útočnou akci a po velkém nedorozumění mezi obranou a brankářem hostů se pohodlně dostal k míči Janíček z týmu Háje ve Slezsku a lobem vstřelil veledůležitý vedoucí gól domácího kolektivu. Jiskra odpověděla do přestávky zvýšenou aktivitou v útočné činnosti a na polovině domácích zahrozila Kučerou a Hlouškem.

Na stavu 1:0 ve prospěch domácího týmu se ale do přestávky nic neměnilo.Stejný obraz jako v prvním poločase nabídlo i druhých pětačtyřicet minut utkání. Oba celky pokračovaly v útočném fotbale. Domácí tým chtěl potvrdit jednobrankový náskok a hrozil zejména ze standardních situací. Jiskra toužila po vyrovnání a tlačila se k bráně soupeře. Diváci viděli další zajímavé momenty. Vyrovnání měl na kopačkách hostující Kučera.

Po samostatném průniku na brankáře Háje ve Slezsku ale na domácího gólmana, který míč zlikvidoval nohama, nevyzrál. Na druhé straně mohl rozhodnout domácí Trumpl, ale ani on se přes brankáře Jiskry Kamiše neprosadil.

Zápas tak spěl pomalu ke konci a snaha rýmařovských hráčů po vyrovnání rostla. V závěrečných minutách byla větší aktivita na kopačkách hostů, kteří si ale vyloženou brankovou příležitost nevytvořili a po skončení si z Háje ve Slezsku odvezli nejtěsnější porážku 0:1. „Těsná porážka nás hodně mrzí. Utkání bylo naprosto vyrovnané v poli i na šance a slušela by mu spíše remíza. Na to se nehraje a nakonec rozhodla jediná chyba. Musíme teď v neděli doma proti Janovicím zabojovat,“ řekl k utkání stručně rýmařovský staronový trenér Petr Kostelník.

Branka: 33. Janíček.
Sestava Jiskra Rýmařov: Kamiš, Vincenec (46. Kršek), Škoda, Hložanka, Kováč, Miklanka, Radim Přecechtěl (87. Šašinka), Martinka, Hloušek (72. Čulík), Kučera, Jahoda.
Trenér: Petr Kostelník.