Bez několika hráčů základní sestavy chtěli rýmařovští fotbalisté na hřišti souseda v tabulce odčinit nevydařené poslední domácí utkání s Určicemi. Hosté vstoupili do zápasu výborně.

Už v 5. minutě vyslal hostující Schreier na branku soupeře Ondrušku, ten prošel mezi obránci domácích a uklidil míč na zadní tyč bezmocného brankáře Havířova. V dalším průběhu první půle se hrál oboustranně vyrovnaný a běhavý fotbal.

Navýšit vedení Rýmařovských na rozdíl dvou branek mohl Radek Šašinka. Jeho vydařená střela z necelých dvaceti metrů ale ke smůle hostů orazítkovala jen spojnici břevna a tyče branky domácích.

V 18. minutě přišlo vyrovnání. Po centru do šestnáctky Jiskry se prosadil před brankou hlavou domácí Racko a začínalo se znovu. Ve 25. minutě Havířov vývoj utkání otočil na svou stranu a znovu u toho byl havířovský střelec zápasu Racko, který po centru přidal druhou úspěšnou trefu hlavou.

Hosté předváděli i po inkasované brance dále velmi bojovný a obětavý výkon. Necelých deset minut před poločasem musel pro zranění střídat David Furik a na hřiště přišel další dorostenec, Skrutek. Před domácí bránou bylo několikrát rušno, ale stav se do přestávky neměnil.

Vyrovnaný zápas pokračoval i po přestávce. Jiskra hrála na vyrovnání, domácí chtěli své vedení pojistit. Hráči obou celků podávali bojovné výkony. Hra měla svižný průběh a přelévala se z jedné strany na druhou. Blízko vyrovnání byl Michal Furik, ale tak dlouho váhal se střelou, až se k ní nakonec nedostal.

S blížícím se závěrem stoupala i snaha Jiskry. V 87. minutě se hosté po zásluze dočkali. Po standardní situaci vystoupal v šestnáctce Havířova nejvýše vysunutý stoper Jiskry Šupák a hlavou nezadržitelně vsítil vyrovnávací gól. V samém závěru utkání se již nic podstatného nestalo a Jiskra si tak po skončení zápasu odvezla z posledního letošního utkání zasloužený bod za remízu 2:2.

„Utkání bylo v celém průběhu vyrovnané a bojovné. Nebyli jsme kompletní a museli nastoupit mladí hráči. Ti, co do zápasu ale nastoupili, odvedli velmi dobré, obětavé výkony a zaslouží za ně pochvalu. Myslím, že jsme si v Havířově bod určitě zasloužili," uvedl k utkání na hřišti MFK Havířov kouč Jiskry Milan Furik.

MFK Havířov – Jiskra Rýmařov 2:2 (2:1)
Branky: 18. a 25. Racko – 4. Ondruška, 87. Šupák
Jiskra Rýmařov: Kameník – David Furik (36. Skrutek), Harazin, Šupák, Radek Šašinka – Michal Furik, Jiří Furik, Schreier, Lesák – Macrinenanu (55. Němec), Ondruška. Trenér: Milan Furik