Vzhledem k tomu, že z Fortuna národní ligy sestupují dva moravské týmy, nebude MSFL pouze jen dvou padajících. Toho jsou si vědomi v Rýmařově. Nováček tak potřebuje každý bod jako sůl.

„Věděli jsme, že máme před sebou velmi těžké utkání. Co se týká kvality, tak Líšeň má pro mě nejlepší tým, který v MSFL běhá,“ řekl trenér Rýmařova Milan Furik.

První poločas jeho slova potvrdil. „Soupeř byl více na míči a byl silný ve středu pole. Hosté dopláceli na to, že se snažili kombinovat, jak se říká, až do kuchyně,“ hovořil k zápasu kouč Jiskry.

Domácí zlobil hlavně exopavský Tomáš Machálek. V jednom případě domácí zachránilo břevno.

Ve druhém poločasu to dlouho vypadalo, že si oba soupeři body rozdělí, a to i když hosté měli více balon na svých kopačkách.

Sedm minut před koncem kopali domácí standardku. Dydowicz centroval a Ondruška nasměroval balon na zadní tyč do sítě. A to nebylo vše. Za další čtyři minuty si všiml Woitek, že strážce hostující svatyně Kotnour je z brány venku a poslal mu gólovou navštívenku – 2:0. V té chvíli bylo jasné, že tři body zůstanou doma.

„Krásný gól, který se hned tak nevidí. Každopádně pro nás důležité tři body,“ vydechl si trenér Milan Furik.

Rýmařov – Líšeň 2:0 (0:0)
Branky: 83. Ondruška, 87. Woitek. Rozhodčí: Křepský – Silný, Polanský. ŽK: György, Ondruška – Bednář, Krška. Diváci: 290.
Rýmařov: Baroš – György (90. T. Němec), Harazin, Kocúr, Tilkeridis – Woitek, Dydowicz, M. Furik, R. Němec – Šupák (82. Horák), Ondruška. Trenér: Milan Furik.