Šachová partie, která vygradovala v posledních vteřinách zápasu, vynesla Petřkovicím v 8. kole krajského přeboru třetí výhru. Tu trefil nekompromisně zahraným pokutovým kopem už třetím podzimním gólem stoper Radim Wozniak.

„Strašně důležité tři body. Tohle vítězství nás může těšit o to víc, že jsme jednak porazili vedoucí tým soutěže a jednak i proto, že jsme ho bojovností urvali i přesto, že jinak to z naší strany fotbalově až tak moc povedené asi nebylo," řekl trenér Petřkovic Filip Smékal.

Duel dvou vyspělých celků v moravskoslezské části páté nejvyšší soutěži, jenž spěl mílovými kroky k bezbrankové remíze, nabral grády necelé tři minuty před posledním hvizdem, kdy se po přesném Václavíkově centru cpal v šestnáctce do zakončení hbitý Jan Krčmařík, ale kvůli faulu se k němu nedostal.

Ovšem s nařízenou penaltou rozezleni fotbalisté vedoucího Rýmařova nesouhlasili, hlavně gólman Radoslav Urban reklamoval Krčmaříkovo hraní rukou při zpracovávání míče tak vehementně, že navíc kromě vzápětí inkasovaného gólu viděl ještě i žluté napomenutí.

„Faul to byl jednoznačný, o tom snad nikdo nepochybuje, stejně tak jako já jsem přesvědčený, že domácí hráč zpracovával míč bokem, u kterého měl ruku těsně přitisknutou k tělu a nijak si s ní nepomohl," vysvětlil své rozhodnutí hlavní rozhodčí Tomáš Herda.

A to přitom z pohledu hostů nemuselo k takovému rozuzlení vůbec dojít, jeho hráči totiž hned dvakrát trefili brankovou konstrukci. V prvním poločase po přetaženém centru Michala Furíka pálil do pravé Otoupalíkovy tyče Doležel a stejný hráč zhruba čtvrthodiny v běhu trefil povedenou ranou pro změnu levou tyč. A navrch ještě domácí gólman, který hned několikrát dokázal včasným vyběhnutím dobře přečíst rychlé rýmařovské kontry, vytasil báječný zákrok proti Schreierově technickém pokusu.

„Dneska mě nejvíce ze všeho mrzí první poločas, který jsme v Petřkovicích doslova prohospodařili. To, že jsme teď dvakrát za sebou prohráli, to se nám stát asi mělo a muselo, protože soupeři jsou už na nás nachystaní. Ale hlavně jsme jak proti Vítkovicím doma, tak i teď tady v Petřkovicích nevyužili své šance, což nakonec vyústilo v nějakou chybu, která nás stála i ten jeden bod," uvedl Milan Furik, zklamaný ale i přesto vstřícný kouč Rýmařova, který se vůbec nevymlouval na to, že pod Landekem podlehli gólem z pokutového kopu.

„K tomu se vlastně ani moc nechci vyjadřovat, protože jsem to měl hodně daleko a prakticky vůbec jsem to neviděl. Ale jinak je pravda, že náš výkon tady nebyl optimální, na druhé straně to však bylo ovlivněno tím, že soupeř byl zatažený a hru v případě potřeby rozkouskoval, což nám nesvědčilo," doplnil.

Petřkovičtí hrozili v průběhu zápasu víceméně pouze ze vzduchu, ale Kornakovi a Václavíkovi chyběla vždy v zakončení přesnost. Ale nakonec přece jen mohli mohutně slavit, vždyť před prvním podzimním ostravským derby s Vítkovicemi urvali tři body, jež je udržely ve skupince pronásledovatelů prozatím stále bodově suverénně vedoucího Rýmařova.

„Ve Vítkovicích nás čeká hodně dobrý soupeř, kterého jsem viděl zahrát moc povedené utkání proti Frýdlantu nad Ostravicí. Proto do něj musíme jít s pokorou, ale na druhé straně, pokud budeme u nich hrát podobný fotbal jako tady druhou půli, pak můžeme i tam hrát vyrovnanou partii a určitě tam nebudeme chtít prohrát," doplnil střelec vítězné petřkovické branky Radim Wozniak.

FC Odra Petřkovice - TJ Jiskra Rýmařov 1:0 (0:0)
Branka: 89. Wozniak z pen. Rozhodčí: Herda Trigas, Lalík. ŽK: Cesnek, Krčmařík, Kašický - Přecechtěl, Dominik Šašinka, Šupák, Urban. Diváci: 150

Petřkovice: Otoupalík - Hubeňák, Wozniak, Staněk, Kašický - Krčmařík, Cesnek, Kornak (86. Koudelný), Václavík (90. Silber) - Ogon (81. Levčík), Fromelius (66. Martinka). Trenér: Filip Smékal
Rýmařov: Urban - David Furik, Radek Šašinka, Harazin (77. Holuša), Dominik Šašinka (66. Macrineanu) - Michal Furik, Jiří Furik, Přecechtěl, Schreier - Doležel, Šupák. Trenér: Milan Furik