V sobotu čeká na Jiskru třetí přípravné utkání této zimy, jede do Zábřehu. „Bohužel zase nebudeme kompletní. Vzhledem k tomu to bude spíš takové experimentování," pokrčil rameny kouč Jiskry Rýmařov a pokračoval: „Vyzkoušíme hráče na různé posty, různě je tam protočíme."

Milanu Furikovi bude chybět stále zraněný stoper Harazin. „K němu ještě přibyl Šupák, který má nějaké rodinné důvody, a zranil se i Němec. Takže větší prostor určitě dostanou dorostenci.

V rýmařovském dresu se už ale představí nejčerstvější posily, ofenzivní Lukáš Krčmařík a stoper Michal Hoza. „Oba patří Opavě, s ní jsme se domluvili na hostování do konce sezony," upřesnil Furik. Právě stopera do Rýmřova potřebovali.

„Hoza je typický stoper. A když odešel Krejčí zpátky do Mohelnice, museli jsme hledat náhradu. Navíc, když se nám teď zranil Harazin, bude to stát na něm. Je to velice kvalitní fotbalista, takže si myslím, že nebude mít žádný problém se do naší sestavy začlenit. Počítáme s ním právě na stoperské místo," povídal trenér Jiskry.

Lukáš Krčmařík měl našlápnuto do Kravař, ale po problémech, které v Kravařích nastaly, se jeho kroky otočily na opačnou stranu. Fotbalista, který odehrál několik sezon v dresu okresního rivala z Krnova, bude teď válčit o body v Rýmařově.

„Krčmaříka znám hodně dlouho. Je to fotbalista použitelný jak na hrot, tak i do zálohy. Dá se s ním různě pohybovat sestavou. Uvidíme, nakolik mě přesvědčí," uváděl Milan Furik a ještě dodával: „Každopádně oba hráče jsme přivedli proto, aby hráli v základní sestavě a patřili k tahounům, věřím, že naše očekávání splní."

Kouč Jiskry však ještě uvažuje o dalším doplnění kádru. „Alespoň jednoho hráče bych ještě chtěl přivést. Momentálně nás nejvíce tlačí bota na postu defenzivního záložníka, takže to teď řešíme," osvětlil hlavní problém své sestavy zkušený trenér a pokračoval:

„Buď se nám to podaří a defenzivního záložníka přivedeme, anebo budeme muset přeskupit řady." Čím více se blíží začátek jara, tím je shánění fotbalistů složitější. „Snažíme se jednat, ale je to docela komplikované. Hráčů je méně a méně, takže nás čeká ještě pořádná práce. Zatím není nic na spadnutí, musíme hledat dál," uzavřel Milan Furik.