MFK Havířov – Jiskra Rýmařov 1:1 (0:0)

V netradičním čase v sobotním dopoledni nastoupila Jiskra na hřiště ambiciózního Havířova. Domácí fotbalisté byli v prvním poločase podstatně aktivnějším týmem a rovněž častěji byli nastěhováni před velkým vápnem Rýmařova. Hostující brankář Sedlář si ale v průběhu celého zápasu počínal výborně a svůj tým nejednou podržel. Nebezpečí ze strany Havířova hrozilo zejména po nepříjemných standardních situacích, které směřovaly do šestnáctky Jiskry.

Rýmařovský celek hrál vzadu pozorně a zodpovědně bránil. Domácí fotbalisté si tak šanci ke vstřelení branky v první polovině utkání nevypracovali. Jiskra spoléhala na protiútoky a zkoušela to střelami ze střední vzdálenosti, ty se však s efektem nesetkaly. První poločas svižného a kvalitního zápasu tak branku nepřinesl.

Šašinkův první gól

Po přestávce ještě patřilo dění na hřišti havířovskému týmu, který svůj nápor korunoval ve 49. minutě. Obrana Rýmařova zahrála v tísni na roh, po němž se domácí fotbalisté ujali vedení. Inkasovaná branka hosty nesložila, právě naopak je nabudila k velmi dobrému výkonu. Hosté byli najednou paradoxně na koni a vytvářeli si nebezpečné příležitosti před brankou Havířovských. Vyrovnání měli hostující hráči na kopačkách po dvou nebezpečných střelách Ondrušky a Švajdy, domácí gólman si s nimi ale s přehledem poradil.

Tlak rýmařovské Jiskry pokračoval i nadále. Neustávající snahu o vyrovnání hosté korunovali zaslouženým vyrovnávacím gólem v 75. minutě. Švajdou dobře zahraný rohový kop využil ke vstřelení svého premiérového gólu v dresu Jiskry nadějný obránce Šašinka a začínalo se znovu. V závěrečné čtvrthodině utkání se bojovalo o vítězství. Blíže k němu měla v závěru zápasu herně lepší Jiskra, ale gólově se stejně jako domácí fotbalisté neprosadila. Po zasloužené remíze 1:1 se tak oba týmy podělily o cenný bod.

Branka: 75. Šašinka. Rýmařov: Sedlář - Šašinka, Doseděl, Kováč, Kamil Kocúr, Dluhoš (90. Martin Furik), Pavel Orság, Švajda, Ondruška, Dankovič (75. Veselka), Jahoda (85. Hapka). Trenér: Petr Kostelník.