„Když vedete pět minut před koncem a nedotáhnete to do úspěšného konce, tak to strašně mrzí. Je úplně jedno, jestli jste byli v zápase lepší, nebo horší,“ konstatoval rýmařovský stratég Milan Furik.

Jiskra se v první půli prezentovala odvážným fotbalem a vytvořila si hned několik brankových příležitostí. „Směrem dopředu jsme byli celkem aktivní, vytvořili jsme si poměrně velké množství šancí. Navrátil šel dvakrát sám na brankáře, Šupák měl šanci… Byli jsme určitě nebezpečnější, ve středové ose jsme domácím dělali problémy, ale bohužel nám to tam nepadalo,“ litoval Furik.

Ve druhé půli se dlouho schylovalo k bezbrankové remíze. Pět minut před koncem ale poslal Rýmařov přesnou trefou do vedení Navrátil. „Domácí brankář špatně vyběhnul a Petr to potrestal,“ řekl trenér Jiskry.

Domácí Vyškov nicméně stačil ještě vyrovnat – po standardní situaci se těsně před koncem totiž prosadil Jaroš.

V příštím kole čeká Rýmařov duel o šest bodů. Na půdu jiskry míří Hlučín.

„Tento zápas hodně napoví. Může se stát, že budeme zachráněni, ale můžeme také při souhře výsledků spadnout,“ uzavřel Furik.

VYŠKOV – RÝMAŘOV – 1:1 (0:1)

Branky: 89. Jaroš – 85. Navrátil. Rozhodčí: Černý – Mayer, Mikeska. ŽK: Lahodný – Jiří Furik, Kolísek.

Diváci: 173.

Rýmařov: Kameník – Patrik Kundrátek, Kamil Kocúr, Kolísek, Lukáš Kundrátek (78. Jan Kocúr) – Dydowicz, Tilkeridis, Jiří Furik, Michal Furik (66. Kováč) – Navrátil, Šupák. Trenér: Milan Furik.

Tomáš Chalupa