Po nedělní bezbrankové remíze na domácím hřišti s Kravaři figurují Kostelníkovi svěřenci již na čtvrtém místě a jsou na nejlepší cestě uhájit pozice z loňského ročníku. Právě umístění mezi nejlepším kvartetem si rýmařovský trenér určil jako hlavní cíl pro letošní rok. A zatím má důvod k radosti.

„V nedělním utkání s Kravařemi viděli příznivci dobrý fotbal. Scházely mu ale góly,“ řekl kouč Jiskry. „Šancí bylo více na naší straně, ale scházelo nám více štěstí, které měli naopak hosté při tyči a břevně jejich branky,“ litoval neproměněných šancí.

Rýmařovští mají před sebou již pouze trojici posledních zápasů. Teprve poté dojde na hodnocení letošní sezony. Již nyní, tři kola před závěrem soutěže, může být ale Kostelník spokojen. Tým bilancuje v horních patrech tabulky a herně předvádí velmi kvalitní fotbal.

V neděli 1. června Jiskra hraje na půdě ohrožených Bohuslavic. Kostelníkovi svěřenci tak na dálku mohou pomoci svým regionálním kolegům z Albrechtic, kteří rovněž bilancují na hraně sestupu. Příští týden Rýmařov hostí favorizovaný Slavičín a náročnou sezonu zakončí ve Frenštátě.

„Chtěli bychom uhájit současné pozice v tabulce. Jaro bylo pro nás hodně náročné a kluci toho mají už dost. Musíme závěr ještě zvládnout,“ dodal spokojený rýmařovský kouč.