Svěřenci Milana Duhana přezimují na posledním místě tabulky. Naopak Šumperk ztrácí z druhé příčky na vedoucí rezervu Zlína už jen pouhý bod.

Padla na Jiskru deka, nebo jen měli lepšího soupeře?

Trenér žhavého kandidáta na postup do Moravskoslezské ligy přiznal, že ho pasivní hra soupeře zaskočila, ovšem mile. „Rýmařov znám už dlouhou dobu a na mužstvo asi dopadla nějaká deka. Rýmařov se vždy vyznačoval ostrým a důrazným fotbalem, z toho jsem měl největší obavy, ale bohudík pro nás se tak vůbec neprezentoval,“ říkal Otto Jáně.

Jeho protějšek na lavičce domácí Jiskry však nehledal výmluvy. „Šumperk byl jasně lepší a v této konfrontaci jsme dopadly vyloženě špatně. Bohužel kvalita hráčů neodpovídá měření sil se Šumperkem, který má platnější hráče,“ ví Milan Duhan.

Zatímco hosté bez problémů kontrolovali dění na trávníku, kandidát na sestup kupil chybu za chybou a útočnou snahu podrážely časté nepřesnosti. Už ve 12. minutě utekl domácí obraně Pobucký a střelou k tyči odstartoval pětigólový výprask.

Bídný útok dostal zasloužený trest

Po půlhodině hry, prakticky z jediné vážnější šance v prvním poločase, sice domácí vyrovnali po hlavě Jiřičného, ten tak ale svým gólem hosty nanejvýš rozzlobil. Krátce před přestávkou Reichl překonal Furika podruhé, v 57. minutě pak brankáře Jiskry nachytal na fialkách Novák, jehož technická střela z dálky se zatočila k tyči. A to sudí odepřel Šumperku ještě gól z ofsajdu.

Nejistý Furikův výkon jen podtrhl rýmařovskou mizérii, Duhan se však na domácího gólmana nevymlouvá. „To nebyla hlavní příčina prohry. Zkrátka jsme na hřišti propadli ve všech činnostech, ať už v bránění nebo v útočení. Byli jsme prostě horším týmem,“ uznal sebekriticky. „Naše obrana byla špatná, ve středovém poli nás jednoznačně přehrávali. Šumperk potvrdil, že je jednoznačně lepší,“ přitakával rozmrzelý zadák z řad Jiskry Libor Martinka.

Snad ještě v 78. minutě byli domácí blízko k bodové naději, jenže Večera v pádu minul odkrytou branku. V samém závěru pak přišel logicky trest za útočnou nemohoucnost, když hostující Knápek dvěma lacinými góly sebral Rýmařovu zbytek důstojnosti.

Duhan: Vždy je tu šance

„Jsme poslední, to je jasné, s tím už nikdo nic nenadělá. Myslím, že je to svým způsobem obraz hráčů, kteří v Rýmařově působí,“ rýpnul si Milan Duhan do současné podoby kádru. V otázce záchrany však trenér Jiskry zbraně neskládá. Jak řekl, šance prý existuje vždy.

„Takový výsledek jsem nečekal. Domácí celek prakticky propadl až v závěru utkání, když dostal dva rychlé slepené góly. Ale v první půli ještě podal houževnatý výkon,“ ohlédl se za posledním zápasem v letošním roce kouč hostů Otto Jáně. „Jsem spokojený nejen s tímto utkáním, ale vůbec s celým podzimem. Sice ještě máme nějaké ty rezervy, ale proto nás čeká zimní příprava“ dodal.

Jiskra Rýmařov - Šumperk 1:5 (1:2)
Branky:
31. Jiřičný - 88. a 90. Knápek, 12. Pobucký, 43. Reichl, 57. Novák.
Jiskra Rýmařov: Furik - Kocúr (Pospíšil), Martinka, Jiřičný, Kováč (Vincenec), Jahoda, Přecechtěl, Krajčovič, Ondruška (Hapka), Hloušek, Večeřa.
Trenér: Milan Duhan.