Osmifinále MOL Cupu už je totiž rozlosováno a dvojzápas s atraktivním ligovým soupeřem, který střílí spousty branek a v kádru má baníkovskou legendu Milana Baroše, byť jen vysedávajícího na lavičce náhradníků, by si karvinští hráči nechtěli nechat ujít.

V cestě jim stojí Rýmařov. Tým, který to na týmy z Ostravska umí. Ligový Baník dokázal vyřadit, nedávno naložil šestku i Havířovu v mistrovské soutěži. Karviná jede do Rýmařova „pomstít" oba sousední kluby, ale hlavně si vybojovat postup.

„Pohár určitě nebereme na lehkou váhu. Už jen samotný fakt, že Rýmařov otočil skóre s Baníkem, když prohrával 2:3, svědčí o tom, že sílu mužstvo má. Rozhodně mu nechybí nadšení, rozhodně mu nechybí vůle. I soupeř bude mít velkou motivaci," upozornil trenér MFK OKD Jozef Weber.

Rýmařovští fotbalisté nechtějí v poháru končit. Těší se na dalšího soupeře zvučného jména. Poté, co vyřadili ostravský Baník, by si rádi smlsli také na prozatímním lídrovi Fotbalové národní ligy. „Tyhle zápasy nás baví. Ale na druhou stranu doufám, že nás to nezničí jako po tom Baníku. Následně se nám totiž hrubě přestalo dařit v divizi," usmíval se kouč Rýmařova Milan Furik.

Je fakt, že Jiskra bojovala po Baníku hlavně s velkou marodkou. „Povedlo se nám doplnit mužstvo, navíc další kvalitní hráči ještě sedí na lavičce. Na Karvinou se samozřejmě chystáme. Věřím, že zase přijde velká návštěva. A pak už zbývá jen hrát v utkání důstojnou roli," říkal trenér Jiskry.

Jeho karvinský protějšek Weber čerpal o soupeři informace od kolegů z Petrovic, kteří s Rýmařovem figurují v jedné soutěži. Divizní Petrovice jsou totiž farmou Karviné. Oproti poslednímu druholigovému zápasu, kterým byl sobotní hit kola v Sokolově, chystají trenéři MFK OKD změny v sestavě.

„Podobně jako ve Vítkovicích nastoupí do utkání i další hráči kádru. Potřebují hrát a být v zápasové zátěži, tohle je ideální příležitost jak přesvědčit, že si místo v kádru zaslouží," vysvětluje Weber.

Domácí lodivod si je vědom síly karvinského mužstva. „Sice hraje ‚jenom' druhou ligu, ale momentálně ji vede a sezonu má rozjetou skvěle. Navíc kvalita jejího kádru je nesmírná. Jestli jsme byli proti Baníku outsideři, tak teď ten rozdíl bude ještě o trochu větší. Baníku to nejde, naopak Karviná je v laufu," povídal Furik.

K pohárovému duelu postaví to nejsilnější, co má k dispozici. „Určitě se nebudeme nějak šetřit, půjdeme do toho zase naplno a budeme chtít Kravinou alespoň potrápit," říká rozhodně Milan Furik.

Úterní utkání, poslední v programu 3. kola, začíná v Rýmařově v 15.30 hodin.