Krnovští přijeli do Háje bez Jana Zelníka, který se v minulém domácím zápase zranil a ještě nebyl zcela fit. „Honza dostal volno. Měl problémy s loktem a nemělo smysl ho stavět, když nemohl hrát naplno. Pro příští utkání už ale bude připraven," osvětlil zdravotní stav svého hráče trenér Petr Hrdlička.

Duel proti Háji ve Slezsku se Krnovákům od počátku příliš nevydařil. „Nemohli jsme se, nevím proč, dostat do hry. Jestli byli kluci nervózní z toho, že hrají proti bývalým ligovým hráčům, těžko říct," krčil rameny krnovský kouč a pokračoval: „Chtěli jsme hrát náš kombinační fotbal, ale popravdě řečeno nešlo nám nic, zpracování, přihrávky, prostě nic."

Zato domácí ukázali, že dokáží být velice efektivní. V podstatě veškeré šance, které si vypracovali, proměnili. „Hráli stylem, že si nás vytáhli na polovinu a pak Lukeš posílal balóny za obránce na hranici ofsajdu. Byl to takový chodící fotbal, ale účinný," podotkl Petr Hrdlička.

V patnácté minutě domácí poprvé udeřili. Po rohovém kopu došlo v malém vápně Krnova ke skrumáži. „Nedokázali jsme odkopnout míč a oni to zblízka propálili až do sítě," komentoval první branku kouč hostí. Neuběhla ani půlhodina hry a fotbalisté Háje vedli 2:0. A došlo přesně k situaci, kterou Petr Hrdlička popsal. Dlouhý míč putoval za beky krnovského celku a domácí útočník postupoval sám na gólmana Furčáka, tomu pak nedal šanci.

V osmatřicáté minutě bylo po zápase. Krnov přecházel do rychlého útoku, jenže došlo k chybě ve středu hřiště. A rázem z toho bylo přečíslení na druhé straně. „Naši hráči, kteří byli v tu chvíli vysunutí do brejku, se nestačili vrátit. Pět domácích postupovalo na tři naše a vyřešili to výborně," pochválil gólovou situaci soupeře Hrdlička.

Jeho tým však prohrával 3:0 a nevypadalo to, že by si z Háje odvezl nějaké body.

Po přestávce už Háji stačilo jen bránit výsledek. „Těžko jsme se vzpamatovávali, tři góly, to byla tvrdá rána," povídal trenér FK Krnov. Přesto se jeho celek snažil se ztraceným utkáním něco udělat. „Drželi jsme víc míč na našich kopačkách. Když jsme se ale dostali do střelecké pozice, většinou nám to zblokovali. Pokud nějaká nadějná střela prošla, bylo to buď vedle, nebo nad, nebo jsme trefili nohy brankáře," krčil rameny Petr Hrdlička.

Krnov tak nenavázal na domácí tříbodový zisk a z Háje přijel s prázdnou. „Každý, kdo s nimi bude hrát, to bude mít těžké. Uvidíme, jak se bude dařit ostatním týmům z vrchu tabulky, Rýmařovu, Vítkovicím," hodnotil krnovský kouč a pokračoval: „Je cítit, že Háj posílil o zkušené ligové fotbalisty, ale že by to rozhodli oni, to zase ne.

Lukeš i Kiša jsou osobnosti s velkými zkušenostmi, moc toho nenaběhají, ale míč přesně rozdávají. Zbytek týmu se kolem nich semkl a makají," dodával Hrdlička.

Háj ve Slezsku - FK Krnov 3:0 (3:0)
FK Krnov: Furčák - Dvořák, Biskup, Kozák, Daříček - Bartoníček, Dankovič - Šimčík, Adam Ondra, Klement - Bačovský, střídali: Štěpán Ondra, Šmíd, Uherek, Havlíček, Mrukvia. Trenér: Petr Hrdlička