Nový krnovský lodivod má pro nadcházející období spoustu plánů, věřme, že se mu všechny podaří realizovat.

Kdy jste dostal nabídku trénovat krnovské muže?

Oficiálně to je asi čtrnáct dní, ale bavili jsme se o tom s vedením už tak měsíc zpátky.

Uvažoval jste nad tím, že trénování vezmete dlouho?

Ani ne, spíše jsem musel zvážit své možnosti, hlavně časové. Ale taková nabídka se neodmítá. Je to pro mě velká výzva.

Trénoval jste přípravku, teď povedete muže. To je docela velký skok.

No, skok to je, ale nebojím se toho. Fotbal jsem celý život hrál, pár let už trénuji, takže myslím, že to nebude problém. Teď zrovna dodělávám studium trenérské B-licence. Trénování mužů je hlavně o komunikaci, mezilidských vztazích v kabině a psychologickém působení na tým.

Jak přijalo vaše jmenování mužstvo?

S většinou týmu už jsem mluvil. Asi s třemi čtvrtinami hráčů už jsem měl individuální pohovory. Cítím velkou podporu hlavně od lídrů týmu. Mám i pozitivní ohlasy od veřejnosti. A to mě hodně motivuje.

Už máte pohromadě i svůj realizační tým?

Asistenta mi bude dělat Petr Hrdlička, bude pokračovat naše spolupráce od přípravky. Vedoucího mužstva zatím ještě nemáme.

S jakým cílem k A-mužstvu mužů přicházíte?

Primárním cílem je určitě udělat pořádek v kabině. Chtěl bych změnit přístup hráčů k fotbalu, k tréninkům, k zápasům. Jsou to takové interní věci, které zůstanou v šatně. Co se týče druhé poloviny krajského přeboru, je jedním z cílů zatraktivnění hry. Chceme změnit rozestavení, i systém a organizaci hry.

Teď si netroufnu říct, jestli se nám to všechno povede, ale budeme se o to snažit. Myslím, že jsme schopní skončit do osmého místa.

Plánujete v zimní přestávce nějaké posílení kádru?

V prvé řadě musíme udržet stávající kádr. Některým hráčům končí hostování, tak to se během zimy bude řešit. Můžu zmínit i pár konkrétních jmen. Určitě přijde záložník Jiří Lalák z Krásných Louček. Usiluji o to, aby se vrátil Jirka Šimčík, který byl na podzim na hostování v Rýmařově. Mluvil jsem s ním o tom, tak říkal, že to zváží. Samozřejmě nechci nikoho tlačit násilím, budu stavět na těch, kteří chtějí hrát.

Určitě budeme chtít udržet Adama Ondru, Tomáše Šupáka a Frantu Kaštovského. Kádr určitě kvalitu má, prostě potřebuje jen lehce doplnit. Chceme také více spolupracovat s dorostem, jeho hráče více zapojovat do tréninku áčka a podle možností také do zápasů.

Teď začíná dlouhá zimní přestávka. Kdy začnete opět trénovat a jak bude příprava vypadat?

Zimní příprava nám začne 5. ledna, kdy se doufám, všichni sejdeme. Budeme trénovat třikrát týdně a každý víkend chceme odehrát alespoň jedno přípravné utkání, možná i dvě. Vzhledem k tomu, že chceme změnit herní styl, tak se musíme sehrát a k tomu právě budou sloužit ty přáteláky. Skladba soupeřů bude podle toho vypadat.

Musíme odehrát dost přátelských utkání s kvalitními soupeři z divize, krajského přeboru i 1. A třídy. Nahlásil jsem sekretáři Petru Urbanovi možné týmy, dojednání termínu teď bude na něm.

Budete trenér mužů, jak to bude s přípravkou?

U přípravky chci také zůstat, je to moc pěkná práce, snad to budu stíhat časově.