Utkání za chladného a větrného počasí bylo pro oba týmy jednou z posledních zkoušek před nastávající jarní mistrovskou sezónou. Břidličná z pozice třetího týmu tabulky I. B třídy by ještě ráda promluvila do bojů o čelní příčky a i na bruntálské umělé trávě to v prvních pětačtyřiceti minutách potvrzovala. Hned v úvodních minutách zahrozili hosté několika útočnými akcemi a střeleckými pokusy.

Kouč Břidličné Jan Bubela přivezl do Bruntálu široký kádr hráčů, který se postupně na hřišti prostřídal. „Zimní příprava se nám letos vinou klimatických podmínek příliš nevydařila. Hrajeme v podstatě teprve třetí přípravné utkání. S Vítkovem jsme remizovali 1:1 a Oldřišov porazili 5:1. V sobotu nás čekají na umělé trávě v Uničově ještě Hlubočky a pak již zahajujeme jaro v Oticích,“ říkal trenér Břidličné Jan Bubela.

Fotbalisté Slavoje měli v nohách vydařený sobotní zápas se Zlatými Horami a v utkání s Břidličnou chtěli pokračovat v kombinačním fotbale. Hosté byli v první půli aktivní a pomáhal jim k tomu i silný vítr v zádech. Útočnou aktivitu vyjádřila Břidličná gólem Ondrušky, který otevřel skóre utkání parádní střelou z třiceti metrů. Břidličná hrála i v dalším průběhu prvního poločasu technický fotbal, ale byla na ní znát značná nerozehranost. Slavoj se snažil vyrovnat, ale do přestávky se proti větru neprosadil.

Do druhé poloviny utkání oba trenéři prostřídali sestavy a zápas pokračoval v přípravném charakteru. Výhodu větrů měli ve druhé půli domácí a snažili se toho využívat. Vyrovnání přišlo po nedovoleném zahrání hostů ve vlastním pokutovém území. Hoffmann z týmu domácích proměnil i svou třetí víkendovou penaltu a srovnal stav vyrovnaného duelu na konečných 1:1. Do konce utkání ještě měly oba celky možnosti ke změně skóre, ale nerozhodný stav přetrval až do závěrečného hvizdu rozhodčího.

„Utkání dnes určitě poznamenal silný vítr, ale hlavně, že jsme hráli. Kádr pro jarní část máme prakticky pohromadě. Proti podzimu nikdo neodešel. Někteří hráči jsou ale zranění, nebo netrénují. Pokoušíme se ještě dotáhnout příchod Vlastimila Samsona z Rýmařova. V jarní části I. B třídy bychom chtěli promlouvat do předních příček, ale uvidíme, jak na tom po letošní nepříliš vydařené zimní přípravě budeme,“ dodává ještě kouč Břidličné.

FC Slavoj Bruntál - TJ Břidličná 1:1 (0:1)
Branky:
Hoffmann z penalty - Ondruška

Slavoj Bruntál: Jiří Šulák - Ivo Bačo, Bršťák, Vondra, Pánek - Jan Šulák, Hoffmann, Kocvelda, Ondřej Bačo - Macrinenu, Stefanovský, Střídali: Bridzik, Slaný, Ušala, Martin Kouřil, Trenér: Jaroslav Zabloudil.
Břidličná:
Ludvík Zifčák - Smažinka, Jiřičný, Vlastimil Samson, Michal Kocúr - Kladniček, Kubečka, Ondruška, Marián Minich - Cálek, Jahoda, Střídali: Gyorgy, Kamil Kocúr, Moják, Zítka, Cabák, Kurei, Veselka, Šarman, Jan Zifčák, Trenér: Jan Bubela.