Obě obce spolu sousedí a pochyb o tom, že se více jak dobře znají i fotbalisté, tak rozhodně není. Rovněž sobotní derby utkání v Krásných Loučkách tomu zcela jasně nasvědčovalo.

Domácí po loňské skvělé sezoně a odchodu řady hráčů klesli do středu tabulky a utkání nemělo jasného favorita. Od úvodu zápasu se na hřišti bojovalo. Chomýž se v posledních kolech zvedla a potvrdila to i v Krásných Loučkách, kde se ujala vedení zásluhou svého kapitána Martina Klimenka.

Domácí fotbalisté utkání nezvládali a i přes dobré střelecké šance se neprosadili. Chomýž tak své jednobrankové vedení udržela až do poločasové přestávky. Boj o bodový zisk pokračoval i po zahájení druhé půle.

Slušná divácká návštěva v Krásných Loučkách viděla zajímavý a místy i vypjatý fotbal. Domácí fotbalisté se snažili o vyrovnání, ale hostující kolektiv hrál dobře a odpoveděl druhou brankou v síti domácích Krásných Louček. Úspěšným autorem byl Juroška.

Hra domácího kolektivu dostala trhliny a hosté kráčeli za vítězstvím. Krásné Loučky otevřely hru, ale gólový efekt se nedostavil. Naopak celek Chomýže pokračoval v dobrém výkonu a korunoval jej třetí brankou Baczkeho. Domácí fotbalisté se po porážce 0:3 propadli až na desátou příčku v tabulce.

To Sokol Chomýž naopak vystoupal až na čtvrté místo a v příštím domácím zápase se Stěbořicemi může svou pozici ještě vylepšit.

TJ Krásné Loučky – Sokol Chomýž 0:3 (0:1)
Branky: Klimenko, Juroška, Baczke