„Chtěl bych si zahrát vyšší soutěž, než je divize, ale vím, že musím být trpělivý,“ říká devatenáctiletý fotbalista. Fotbalovému řemeslu se vyučil v Rýmařově. „Opava si mě vyhlédla pro mladší dorost. Od patnácti jsem součástí Slezského FC,“ pokračuje v povídání talentovaný fotbalista. Ambiciózní kouč Jaroslav Kolínek počítá s Němcem do základní sestavy. „Působení v béčku je pro mě velkou školou, dospělý fotbal je úplně o něčem jiném než dorostenecký,“ konstatuje.

Někteří fotbalisté, kteří vyšli z opavského dorostu, vyrazili vydělávat peníze do nižších rakouských soutěžích, anebo hostují v krajských přeborech po okolí. „Jsem v Opavě kvůli osobě trenéra Kolínka, vím, že se od něj mohu řadu věci naučit, to vám řeknou všichni kluci z béčka. Byl skvělým fotbalistou a nyní je i výborným trenérem,“ pochvaluje si Radek Němec spolupráci s opavskou ikonou.

Divizní celek Slezského FC trénuje každý den, což je pro čtvrtou nejvyšší soutěž nevídaný jev. „Víme, že jinde se trénuje třikrát týdně, ale u nás si nikdo nestěžuje. Je ale na škodu, že ne všichni kluci budou s námi pokračovat. Budeme si muset zvykat opět na nové spoluhráče, kteří přijdou z prvního týmu,“ říká Radek Němec. Svou budoucnost zatím neřeší. „Chci se posunout výše, ale chci dokončit také školu a dostat se na vysokou,“ podotýká mladý fotbalista.

Z Rýmařova, odkud pochází, je i současný záložník áčka Dušan Žmolík. „Když byl Dušan po zranění, hrával s námi. Sleduji jeho herní styl, určitě se dá od něj co učit,“ říká na adresu svého krajana. V jeho mateřském Rýmařově v současné době fotbal stagnuje. Tým spadl do kraje, kde hraje o záchranu. „Všechno je dnes o penězích, Rýmařovu by slušela divize, avšak realita je jiná,“ uzavřel Radek Němec.