Čtvrtý tým krajského přeboru, mužstvo Krnova, mělo hrát první přípravný zápas před týdnem proti Krásným Loučkám. Utkání s Městem Albrechtice tedy bude prvním herním testem.

„Tým zatím vypadá dobře. Fungujeme spolu od 7. ledna," uvedl kouč Krnova Petr Hrdlička a pokračoval: „Nabíráme hlavně kondici a vytrvalost. Samozřejmě jsme se dostali i k herním činnostem. Běháme hodně s míčem," osvětlil některé prvky přípravy trenér.

Místo Schreiera nejspíše Bačovský

V zápasech před začátkem jarní části soutěže chce Petr Hrdlička vyzkoušet všechny hráče a také několik variant možné základní sestavy. Neúnavně se v Krnově také stále pracuje na doplnění kádru. Velký otazník visí nad Janem Schreierem.

„Je to stále ve stejné fázi, jak jsem říkal před třemi týdny. Stále jednáme. Honza byl u nás na hostování a vzhledem k jeho kvalitám není úplně nejlevnější hráč. Momentálně se neví, jestli na něj klub bude mít," objasnil Petr Hrdlička a dodal: „Ale zkoušíme i další alternativy."

Typově podobného fotbalistu už lodivod FK Krnov našel. „Je to Jirka Bačovský, náš hráč, který odehrál sezonu v Loučkách a sezonu v Chomýži. A momentálně se jeví velice dobře," představil posilu kouč.

Jiří Bačovský však také laboroval se zraněným kolenem, teď se však zdá, že noha je v naprostém pořádku. „Byl v plné zátěži a koleno drží. Jediným trochu problémem je jeho kondice, ale tu v pohodě během zimy nabere," dodal Hrdlička.

Nová tvář Dankovič

Krnovský trenér představil i další možnou posilu svého celku. „Zkoušíme Jakuba Dankoviče. Je to takový robustnější hráč do středu zálohy nebo i na kraj. Může hrát i na postu místo Marcela Cudráka, který odchází, může i na hrot," představil novou tvář kouč a pokračoval:

„Má osmadvacet a je to kmenový hráč Horního Benešova, ale hrál většinou po hostováních. Něco má odehráno v Rýmařově, Štítině, teď hrál několik sezon v Rakousku. Taky u něho se ještě musí zapracovat na kondici."

Jedničkou bude Taras Furčák

Zbytek kádru zůstal stejný jako v podzimní části sezony a na žádnou další změnu to nevypadá. „Jen Lukáš Mitura je po operaci a bude dlouho mimo. A také Mirek Petr do hry nezasáhne kvůli pracovnímu vytížení, ale to jsem už avizoval," říkal Petr Hrdlička.

Právě problém s brankáři je teď hlavním bodem řešení. „Jedničkou bude Taras Furčák. Kdo mu bude krýt záda, to se ještě neví. Momentálně sháníme brankáře. Máme tři rozjednané, ale zatím nic jistého," podotkl kouč Krnova.

Avízo jde do zápasu z tělocvičny

Krnovského soupeře v první přípravě, tým Avíza Město Albrechtice, čeká nelehké jaro, půjde mu o záchranu v 1. B třídě. Také pro Avízo bude utkání v Krnově první zkušební možností. „Zatím jsme trénovali pouze v tělocvičně. Asi jako další týmy jsme hlavně nabírali kondici. V sobotu půjdeme poprvé ven," uvedl trenér Města Albrechtic Gustav Santarius.

Kouč Santarius má široký kádr

Kádr mají ve Městě Albrechticích prakticky pohromadě. „Povedlo se k nám přivést ty hráče, o kterých jsem už mluvil, Štalmacha, Baczkeho, Šípka, Buriána," vyjmenoval posily kouč Avíza a přidal další. „Měl by k nám přijít na hostování ještě Michal Laník posílit útočnou fázi, je to ofenzivní záložník. Je to hráč Vysoké, ale hrál za opavskou Slávii."

S přílivem možných posil však možná ještě není konec. Gustav Santarius ale zůstal trochu tajemný: „Chceme vyzkoušet ještě jednoho kluka z Opavy do útoku nebo na kraj zálohy, ale jméno bych teď ještě nechtěl zveřejňovat."

První herní test bude hlavně o zkoušení různých herních variant a postů jednotlivých hráčů. „Pokud budou všichni připraveni, tak přivezeme do Krnova dvaadvacet hráčů. Nejspíše poskládáme na každý poločas jinou sestavu. Máme i nějaké mladé kluky a hráče z béčka. Je to o tom si zase zahrát a dostat ten fotbal zpátky do krve," uzavřel trenér.