Smolná porážka 1:3 zbrzdila vítěznou šňůru svěřenců trenérského dua Vludyky a Procházky. Fotbalisté Avíza chtěli v Havířově potvrdit výborné čtvrté místo v soutěži. Trenéři Procházka s Vludykou tým na utkání po dvou domácích vítězstvích zodpovědně připravovali a věřili v úspěch.

Na hřišti ale bylo vše jinak. Optimismus Albrechtických zchladili domácí fotbalisté Havířova již v páté minutě gólem Šrámka. „Na utkání jsme se zodpovědně připravovali a upozornili jsme hráče, aby si dali pozor hlavně na nejsilnější zbraň Havířova, standardní situace. Ale hned v páté minutě právě ze standardní situace inkasujeme. Je to potom těžké,“ řekl úvodem trenér Avíza, Milan Procházka.

Albrechtičtí fotbalisté pak zatlačili a měli šance k vyrovnání. Místo toho ale přišla 22. minuta a v ní po závěru a přehození brankáře druhá branka v síti hostů. „Chtěli jsme udávat tón zápasu, ale místo toho jsme po dvaceti minutách prohrávali o dvě branky,“ dodal kouč.

Po přestávce byli fotbalisté Města Albrechtic jasně lepším týmem. V 52. minutě se Albrechtičtí konečně dočkali. Dlouhý výkop gólmana Červenky našel až Vaculíka, ten uličkou ideálně prodloužil na Lose, jenž samostatný nájezd na brankáře Havířova zvládl na výbornou. Hosté ožili a pokračovali ve velmi dobrém herním výkonu, kterému ale scházelo to nejdůležitější, zakončení.

Ve třetí minutě nastavené hrací doby se všichni hráči i s brankářem Avíza vydali na polovinu Havířova ve snaze vyrovnat. To se ale Albrechtickým krutě vymstilo, po odkopu a protiútoku rozhodli Havířovští třetím gólem. „Ztratili jsme další utkání, ve kterém jsme byli herně určitě lepší. Bohužel si za to ale můžeme sami svými chybami. Co z toho, že pak soupeře jasně přehráváme, což uznají i domácí příznivci, když nedáme jasné šance a naopak pak zbytečně inkasujeme. Mrzí to,“ zakončil Procházka.