Ostrý test čeká na fotbalisty Jiskry Rýmařov, kteří v neděli od 17.00 hodin vstoupí do Poháru Českomoravského fotbalového svazu. V něm byla loni Jiskry nadmíru úspěšná a přešla i přes druholigovou Opavu, kde skončila její pouť až na hřišti ligového Liberce. V letošním ročníku čeká na rýmařovský kolektiv celek Hlučína, který bude po sestupu z druhé ligy hrát Moravskoslezskou fotbalovou ligu. Zápas se hraje v neděli se začátkem v 17.00 hodin na hřišti Rýmařova.

Také druhý divizní zástupce bude pokračovat v sérii přípravných utkání. Albrechtičtí pod novým trenérským duem Procházka – Vladyka budou po vydařeném zápase ve Vítkovicích testovat výkonnost nejen svou, ale i účastníka I.B třídy, týmu Polanky. Albrechtičtí by měli otestovat celý svůj kádr týmů, ve kterém jsou Karel Burián, Marek Burián, Pelan, Šmíd, gólman Červinka, Špiler, Los, Mráček, Christomidis, Helštýn, Plíska, Kratochvíl, Moravčík, Daříček, Bartoníček, Vaculík, Malý a jedná se o příchodu Henkla z HFK Olomouc. Zápas hrají Albrechtičtí v sobotu od 17.00 hodin.

Zajímavé prestižní derby odehrají svěřenci Tondy Hudského z FK Krnov na hřišti Krásných Louček. Krnovští měli původně hrát v Havířově s MFK, ale po soupeřem odvolaném utkání se Krnov představí na půdě loni v soutěži I.B třídy velice úspěšných Krásných Louček. Domácí kouč a také bývalý hráč Krnova Pavel Němec sice nemá tým od úspěšného jara pohromadě, ale jeho svěřenci určitě svého o dvě třídy výše postaveného protivníka prověří. Krnovský kouč se musí obejít bez Rinkeho, Šupáka a Gřunděla a bude zkoušet další hráče a nové varianty. Zajímavé utkání se odehraje na hřišti Krásných Louček v sobotu od 17.00 hodin.