Malí fotbalisté Slavoje Bruntál, ročník narození 2005 a mladší, se v sobotu zúčastnili svého dalšího turnaje. Tentokrát se odehrával v Libině a malí Slavojáci na něj jeli s velkou vervou.

Celého turnaje se zúčastnilo dvanáct mužstev, jedenáct z Česka a jeden zahraniční MŠK Žilina. Hrálo se na dvě hřiště, na kterých se vždy utkala jedna skupina týmů.

Druhé místo ve skupině a postup do bojů o medaile

Bruntálským fotbalistům připravil los turnaje nelehkou základní skupinu. V ní se malé fotbalové naděje utkaly postupně se Sigmou Olomouc, Lošticemi, áčkem Šumperka, Šternberkem a právě se slovenskou Žilinou. A nevedli si vůbec špatně. Hned v prvním utkání Bruntálští porazili olomouckou Sigmu 4:2, poté si poradili i s Lošticemi poměrem 3:1. V duelu se Šumperkem přišla první a velice těsná porážka 4:5. Slavojáci se ale oklepali a jednoznačně udolali Štěrberk 4:1. Celou skupinu bohužel opět zakončili jasnou porážkou, tentokrát od Žiliny 1:6.

Situace ve skupině se po odehrání všech utkání ukázala jako velice zamotaná. Slavoj, Sigma i Šumperk totiž nasbírali shodný počet bodů, devět. Musela proto rozhodnout minitabulka vzájemných utkání. Ta přisoudila Bruntálu druhou pozici a poslala malé fotbalisty Slavoje do bojů o medaile.

Slavoj jde do finále, Olomouci nedal šanci

Semifinálový souboj přivedl mužstvu Slavoje do cesty celek HFK Olomouc, který postoupil do závěrečných bojů ze druhé skupiny. V tomto utkání už šlo o všechno a hráči Slavoje Bruntál k tomu taky tak přistoupili. Do zápasu vložili všechny své síly a protivníka z Hané nakonec udolali šesti brankami, když vyhráli 6:2.

Už po semifinále zavládla v bruntálském kolektivu veliká radost. Kdo by počítal, že se v takové konkurenci dostanou Slavojáci až do finále. Všichni už věděli, že mají medaile jisté, nejhůře budou stříbrní, a čekali, kdo bude jejich finálovým soupeřem. Nakonec se jím stala Žilina, která porazila ve druhém semifinále domácí Libinu. Opakoval se tedy souboj ze skupiny.

Ve finále scházely síly, stříbro je však skvělé

Ve finálovém střetnutí se bohužel na bruntálských fotbalových nadějích hodně projevila únava. Na Žilinu Slavojáci nestačili a podlehli 1:11. V zápase o bronz pak domácí Libina přehrála HFK Olomouc.

Druhé místo je však pro Slavoj nádherným úspěchem a v týmu trenérů Petra Mlčucha a Michala Černohorského zavládla obrovská radost a spokojenost. Výborné vystoupení mladíků ze Slavoje bylo navíc umocněno i individuální cenou. Michal Černohorský byl vyhlášen nejlepším gólmanem celého turnaje.

Nezbývá než všem hráčům a trenérům poděkovat za výbornou reprezentaci klubu i města.

Semifinále:

Slavoj Bruntál - HFK Olomouc 6:2

Žilina Libina 5:2

Finále:

Žilina - Slavoj Bruntál 11:1

Slavoj Bruntál: Michal Černohorský, Adam Bryndáč, Jakub Raab, Roland Wenzel, Tomáš Navrátil, Matyáš Hanus, Marek Hofmann, Mikuláš Horyň.

Celkové pořadí turnaje: 1. MŠK Žilina, 2. Slavoj Bruntál, 3. Libina A, 4. HFK Olomouc, 5. Šumperk A, 6. Sigma Olomouc, 7. Šumperk B, 8. Troubelice, 9. Loštice, 10. Šternberk, 11. Libina B, 12. Lužice.