Tento prestižní turnaj je rozdělen do deseti krajských kol. Každého kola se zúčastní dvacet čtyři mužstev a finalisté postupují do zářijových bojů. Rýmařovské mužstvo se z termínových důvodů zúčastnilo zlínského krajského kola v Hulíně.

„Za krásného počasí si hráči ročníku 2004, 2005 a 2006 mohli porovnat svoji výkonnost s mužstvy, se kterými se nikdy nepotkali," říkal trenér Kamil Furik. Všechna mužstva byla rozdělena po šesti do čtyř skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Každý tým postavil dvě mužstva a jejich výsledky se sčítaly.

Jiskře los přidělil skupinu B společně s SK Mogul Vacenovice, TJ Tatran Starý Lískovec, FK Bystřice pod Hostýnem, Slovan Bzenec a TJ Buchlovice.

V úvodním utkání čekala na rýmařovské mladíky Bystřice pod Hostýnem. Po vyrovnaném průběhu nakonec ze hřiště odešli těsně poraženi 1:2, když doplatili na úvodní turnajovou nervozitu a spoustu neproměněných šancí. V dalším střetnutí se hráči Jiskry už střelecky prosadili a nad Slovanem Bzenec zvítězili 4:2.

V následujícím duelu čekal na Rýmařov vyspělý a nebezpečný Lískovec. „V tomto utkání předvedli kluci bojovný výkon a po zásluze znovu vyhráli, tentokrát 6:2," pochvaloval si kouč Furik.

Dalším soupeřem Rýmařova byly nebezpečné a technicky vybavené Vacenovice. V pohledném utkání byl šťastnější soupeř a zvítězil 2:0. V posledním utkání pak kluci přidali další vítězství 2:0 nad Buchlovicemi.

V součtu bodů to znamenalo 3. místo v tabulce a postup mezi dvanáct nejlepších mužstev. Tato mužstva se rozdělila na dvě části po šesti. „Tady se už započítávaly body ze vzájemných zápasů ze základních skupin. Od nás postupující Lískovec a Vacenovice doplnily ještě FK Drnovice, SK Baťov 1930 a FC Slušovice," uvedl Kamil Furik.

V úvodním utkání narazili Rýmařovští na Drnovice. „Bohužel z toho byla těsná porážka 2:3, rozhodla nešťastná branka v poslední minutě. Tenhle gól, jak se ukázalo později, byla pro náš semifinálový postup rozhodující," krčil rameny trenér.

V dalším dvou utkáních urvaly mladé naděje z Jiskry tři body, když vybojovali remízu 5:5 se Slušovicemi a porazili SK Baťov poměrem 2:1. V konečné tabulce to znamenalo 3. místo za Drnovicemi, právě o tu jednu obdrženou branku v poslední minutě a možnou remízu. „Tím nám utekl semifinálový souboj a zbylo na nás utkání o 5. a 6. místo," říkal kouč.

V posledním souboji turnaje narazili Rýmařovští na dívky ročníku 2003 z 1.FC Slovácka. „V tomto utkání holky předvedly, že fotbal hrát umí, a naše už unavené kluky porazili 5:1," poznamenal Kamil Furik a pokračoval: „Celkově tak na naše hráče zbylo 6. místo, které je v konkurenci čtyřiadvaceti týmů určitě úspěchem.

Slavnostního vyhlášení se zúčastnil bývalý reprezentant Zdeněk Grygera, který každému hráči předal fotbalový míč a upomínkové předměty. Během celého dne kluci mohli taktéž využít E.ON fotbalový park plný netradičních fotbalových atrakcí z dílny Michaela Rummeniggeho a autogramiády hráče Jablonce Michala Hubníka."

Trenér rýmařovské přípravky nezapomněl ani na doprovod výpravy. „Poděkování patří taky všem rodičům, kteří pomohli s dopravou na tento turnaj a zejména za bouřlivé povzbuzování našich hráčů po celý den," poděkoval Milan Furik.

Přípravka Jiskry

Jana Batoušková, Jakub Černý, Tomáš Furik, Ondřej Hrabina, Richard Hříva, Filip Köhler, Marcel Mihál, Jiří Palla, Tomáš Palys, Matěj Papaj, Tomáš Petrek, Sebastián Schwarz, Miroslav Slováček, Roland Wenzel, Milan Zapletal

Trenér: Kamil Furik, Asistenti trenéra: Romana Furiková, Michal Furik