Olympia s herní přípravou teprve začíná. Byl to pro ni první zápas, navíc nastoupila bez stabilního stopera Horáka. Rozehranější domácí byli samozřejmě favoritem a od počátku to potvrzovali. „Drželi jsme míč častěji na kopačkách a vytvořili si velké množství šancí," povídal krnovský kouč René Vojtěšek. Během patnácti minut vedl Krnov 3:0, ale Olympia rozhodně nebyla odevzdaným soupeřem, právě naopak. Těsně před odchodem do kabin dokázala snížit. „Špatně jsme si rozebrali hráče, udělali jsme při bránění velké chyby," popisoval situaci krnovský trenér.

Po přestávce Krnováci promíchali sestavu. Také ve druhé pětačtyřicetiminutovce se hrálo převážně podle jejich not. Podařilo se jim vstřelit ještě další dvě branky a měli i další šance. „Klidně jsme mohli dát další čtyři nebo pět branek, ale v koncovce si nepočínáme úplně ideálně. Spálili jsme spoustu tutovek," krčil rameny René Vojtěšek.

I Olympia však vystrčila růžky. „Zbytečně jsme nebránili, ale snažili se hrát i dopředu. Myslím, že se nám místy kombinace velmi dařila a odměnou byl našim klukům krásný druhý gól," povídal předseda Olympie Bruntál Jan Urban. A René Vojtěšek se k druhé inkasované brance také vrátil. Opět naše chyba, nepokrytý hráč. Ale je dobře, že jsme ty branky dostali. Alespoň kluci vidí, že nemluvíme do větru, když po nich chceme, aby na hřišti plnili určité úkoly. A když je udělají špatně, soupeř nás za to potrestá," uvedl kouč FK Krnov.

Se samotným duelem byli obě strany spokojeny. „Utkání splnilo svůj účel a trenéři byli spokojeni. Hrálo se ve vysokém tempu a tvrdě, ale bez zákeřných faulů a zranění," hodnotil Jan Urban, a René Vojtěšek dodal: „Olympia byla kvalitním soupeřem, byl to výborný zápas."

FK Krnov - Olympia Bruntál 5:2 (3:1)
Branky: Šupák 2, Mitura, Adam Ondra, Daříček Kaup, Maněk