Theo měl už i nějaké nabídky z divize, ty mu ale nedávaly smysl, a to i proto, že my se momentálně nacházíme na čele krajského přeboru,“ řekl krnovský trenér Gustav Santarius. „Uničov ale působí ve třetí lize. Zatím jsme se s uničovským trenérem Dušanem Žmolíkem domluvili na dvou týdenní zkoušce. Po ní se situace vyhodnotí a řekneme si, co dál,“ odkryl šéf krnovské lavičky.

Tomáš Věneček
Nejsem typ člověka, který by brečel, řekl exblšanský Tomáš Věneček

Trenér Santarius Matějíčkovi angažmá ve vyšší soutěži přeje: „Pro náš klub je to dobrá reklama, pro další naše hráče motivace, že se mohou i z Krnova prosadit do vyšší soutěže. Theo patří k našim stěžejním hráčům, ale pokud na testech uspěje, nebudeme mu bránit v odchodu. Naopak popřeji mu hodně štěstí.“

Krnov začíná s přípravou na jarní část patnáctého ledna a do té doby bude o osudu Theodora Matějíčka jasno. „Na první den přípravy bychom chtěli mí kádr pohromadě. Aktuálně pracujeme na příchodu jednoho fotbalisty, který hrával divizi,“ více konkrétní ale Santarius nechtěl být. O krnovské fotbalisty je dlouhodobě zájem. Těsně před startem letošního ročníku odešli do Vítkovic a Macík a do Rýmařova Miškev.