Jaký byl podle vás rok 2009?

Přestože se nám jevil rok 2009 z pohledu plánování poklidový, vůbec tomu tak nebylo. Příčinou byl především postup našich mužů do 1.B třídy, dorostu do krajského přeboru a přihlášení žen do Moravské ligy. To již totiž nebylo jen sportovní záležitostí, ale i organizační.

Jaké starosti a problémy vám to přineslo?

Museli jsme postavit tribunu na hřišti kopané a zaktivizovat síly k získání dalších finančních prostředků. Zabezpečit pořadatelskou službu a provoz hřiště, protože hned jsme měli dvě družstva navíc. Také bylo nutné zabezpečit finanční prostředky, a to hlavně na dopravu a rozhodčí.

Co považujete za největší úspěch vašeho klubu v loňském roce?

Především to, že nám zůstal prakticky kompletní kádr sportovců ve všech oddílech, a ba naopak, členská základna se dále rozrůstá, což znamená, že se sportovcům i funkcionářům v našem klubu líbí.

Získali jsme tři kvalitní funkcionáře k družstvům žáků, přípravky a dorostu. Stranou nezůstala ani organizace našich tradičních sportovních akcí. Večerní běh Bruntálem, Běh naděje, Mezinárodní halový turnaj žáků i mužů v kopané měly opět skvělou úroveň.

A co sportovní stránka činnosti?

Velkou radost nám udělali opět atleti. Především Jakub Šesták měl skvělou sezonu a probojoval se do reprezentace. Vedle jeho medailí z mistrovství ČR nám dělali radost i Gyorgyová, Prokešová, Palupčíková, Svoboda, Krpec, Schneider a další.

Muži fotbalu drží střed tabulky v 1.B třídě a daří se i žákům. Ženy již od prvních kol hrály na špici tabulky. To bylo příjemné překvapení, ale musím přiznat, že i oživení činnosti klubu, protože na utkání dívek chodila i stovka diváků.

Nemluvíte o dorostencích?

Víte, to je samostatná kapitola. Pro chlapce byl postup do kraje velkým skokem. Dlouho jsme zvažovali zda s dorostenci postoupit.
Musíme mít totiž navíc jedno mužstvo. Ukočírovat třicítku chlapců v tomto věku je složité. Přestáli jsme podzim. Do mužstva mají přijít nové posily a já věřím, že i v této kategorii sezona úspěšně skončí.

Co činnost dalších oddílů?

Musím přiznat, že nám trochu odpočívají sportovci v oddíle TPS a bowlingu. Také kuželkáři se osamostatnili. Bez sebemenšího problému funguje družstvo ČASPV žen, které se podílí i na organizační výpomoci v klubu. Ať už jako pořadatelé, či rozhodčí. Skvělou akcí byl Mikulášský turnaj v bowlingu, který právě oddíl ČASPV v prosinci uspořádal.

Co vás čeká do nového roku?

Teď máme velké starosti s hřištěm s umělou trávou. Silný uragán 23. prosince nám zcela strhal střídačky, a tak máme starost se zprovozněním hřiště pro zimní přípravu. Na březen připravujeme ples či velký koncert s Meky Žbirkou a potom samozřejmě pořádáme všechny naše tradiční sportovní akce. Připravujeme valnou hromadu a zahájení fotbalových i atletických soutěží a naše kolektivy se chystají na turnaje do Francie, Maďarska a na Slovensko.