Rýmařov zahajuje sezonu doma

Po ročním suverénním působení v I. A třídě se vrací rýmařovská Jiskra po právu zpět do krajského přeboru. Rýmařovští fotbalisté přivítají již tuto sobotu 10. srpna od 17.00 hodin před vlastními příznivci dalšího nováčka soutěže, ambiciózní tým FK Brušperk.

Domácí kouč Milan Furik by měl nastoupit do utkání s kompletním kádrem hráčů, který dal dohromady v průběhu letní přípravy a společně se svým týmem se bude snažit zahájit nový ročník soutěže úspěšně.

„Rádi bychom navázali na výkony z minulé sezóny a hráli v náročné soutěží krajského přeboru co nejvýše. Chtěli bychom vrátit do ochozů naše příznivce a hlavně je uspokojit hrou i dosaženými výsledky", říkal před sobotním začátkem mistrovských bojů v náročné soutěží úspěšný rýmařovský lodivod Milan Furik.

Břidličná poprvé v historii v krajském přeboru

Historicky první sezonu v krajském mají před sebou fotbalisté Břidličné. Tým kouče Petra Kostelníka byl co se výkonností týče největším překvapením jara a po zásluze si nakonec vybojoval z druhé příčky postup do vytouženého krajského přeboru, o kterém v Břidličné snily dávné generace.

Začátek soutěže budou mít fotbalisté Břidličné hodně těžký. Po dvou venkovních utkáních na hřišti Českého Těšína a Dětmarovic sehrají až třetí utkání podzimu na vlastním hřišti, kde v sobotu 24. srpna budou hostit v atraktivním derby FK Krnov. Petr Kostelník bude spoléhat na stávající kádr, který vybojoval postup a doplnil jej pouze o rýmařovského Jahodu.

Břidličná už v sobotu zahájí svou úvodní pouť krajským přeborem na hřišti Českého Těšína, kde se od 17.00 hodin postaví silnému domácímu kolektivu. „Příprava nám vcelku až na poslední utkání vyšla, ale soutěž bude o něčem jiném. Začátek soutěže máme až příliš těžký, ale věřím, že to zvládneme a budeme hrát v letošním ročníku důstojnou roli," povídal před utkáním v Českém Těšíně kouč Břidličné Petr Kosteník.

Krnov startuje krajský přebor na hřišti Polanky

Fotbalisté FK Krnov vstupují do bojů krajského přeboru v neděli od 17. 00 v Polance. Po krátké letní přípravě, kdy se ne všechna přípravná utkání povedla, přichází bitva o body. Krnov vstupuje do nového ročníku s novým hlavním koučem Petrem Hrdličkou na lavičce.

„Teprve v ostrém utkání uvidíme, jak na tom po létě jsme," uvedl krnovský lodivod a pokračoval: „Polanka je hodně kvalitní protivník, ale určitě tam jedem předvést dobrou hru a urvat nějaký ten bodík," doplnil Petr Hrdlička. Krnovští přes léto rozšířili kádr, vrátili se hráči z hostování, marodi se uzdravili a navíc se vrátil Marcel Cudrák z Karviné.

„Máme letos opravdu široký kádr, všichni jsou zdraví, i dlouhodobě zranený Lukáš Mitura se už na sto procent zapojil do tréninku," povídal kouč Hrdlička a dodával: „Vzhledem k přetlaku hlavně v záloze jsme se dohodli s Tomášem Hudským , že odejde na hostování do Města Albrechtic," objasnil situaci kolem složení mužstva trenér.

Sestavu ještě kouč neprozradil. „O dvou místech ještě nemám zcela jasno," usmál se kouč Hrdlička.