Letošní ročník krajského přeboru zakončili krnovští fotbalisté netradičně v sobotním odpoledni na svém hřišti, kde přivítali sestupem ohrožený celek Frýdlantu nad Ostravicí. Protože neproměnili několik brankových příležitostí, přišli v samém závěru zápasu o vítězství.

Oba týmy tvrdě bojovaly o výhru

Fotbalisté Frýdlantu nad Ostravicí přijeli do Krnova pro body potřebné k záchraně soutěže a od úvodních minut utkání podle toho také hráli. Krnovským fotbalistům již o nic podstatného nešlo, ale chtěli se rozloučit s hrstkou přítomných diváků vítězstvím. Oba týmy tak produkovaly ofenzivní fotbal a diváci se měli nač dívat.

Hra se přelévala od jedné branky ke druhé a šance se střídaly na obou stranách. Posunout domácí do vedení mohl Šrom, ale neproměnil. Na druhé straně se neprosadil ve výhodné příležitosti hostující Březina. Branky nepadaly, ale s fotbalem mohli být diváci spokojeni.

Gólu se příznivci Krnova nedočkali ani po další možnosti Mitury a když v závěru prvních pětačtyřiceti minut neproměnil brankovou příležitost frýdlantský Rozkydal, tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Oboustranně ofenzivní fotbal pokračoval i po přestávce. Lépe vstoupili do druhé poloviny utkání domácí fotbalisté, na kterých byla znát touha po vítězství. Pasivně nehráli ani hosté, a tak dále pokračovala pohledná podívaná. Radost do řad krnovských hráčů a příznivců konečně přišla v sedmapadesáté minutě. Po pěkné kombinační akci poslal ze strany přesnou přihrávku před branku hostů Daříček a Mitura nekompromisně vsítil vedoucí gól domácího mužstva.

Byla to napínavá podívaná

Hra Frýdlantu nad Ostravicí dostala trhliny a domácí soupeře zatlačili. Vyrovnání ale mohlo přijít na druhé straně. Po nenápadné akci vyrobil hrubou chybu domácí gólman, když minul míč směřující na jeho bránu, ale naštěstí pro něj se stejně projevil i hostující Němec, který z bezprostřední blízkosti nedokázal dopravit míč do sítě domácích.

Trest pro hosty přišel v šestačtyřicáté minutě, kdy přišla další krásná akce krnovského týmu. Po rychlé křídelní akci přihrál Kočenda z pravé strany před branku Frýdlantu na hlavu v utkání agilního Mitury, a ten svým druhým gólem v zápase zvýšil náskok Krnova na rozdíl dvou branek.

Hostům šlo o hodně a bojovali jak jen mohli

Hosté se pomalu loučili s krajským přeborem, ale bojovali dále. V osmašedesáté minutě vybojoval Frýdlant rohový kop a po něm nepokryla domácí obrana vysokého Rozkydala z týmu hostů a po jeho prudké hlavičce se zápas znovu zdramatizoval. Hosté otevřeli obranu a vsadili viditelně na útok. Domácím se otevřela vrátka v defenzívě Frýdlantu a mohli rozhodnout. Mitura ale při samostatném průniku na brankáře hostů trefil jen tyč.

Další vyloženou šanci měl Šrom, který také sám před frýdlantským gólmanem zaváhal a netrefil bránu. Potvrdit vítězství mohl ještě při další šanci Daříček, ale neuspěl. Hosté v hektickém závěru věřili v záchranu a útočili. V poslední minutě pak byl Frýdlant nad Ostravicí odměněn.

Krnovští nebyli v obranné fázi dostatečně důrazní. Hosté vrátili míč ze strany před branku domácích a tam se nejlépe orientoval hostující Žáček, který prodloužil přes celou bránu domácího brankáře, jenž neměl možnost zasáhnout. V řadách hostů vypukla euforie. Domácí si v posledních vteřinách vytvořili tlak, ale hosté mu odolali.

Poslední zápas sezony skončil na krnovském hřišti remízou 2:2, ze které měli velkou radost hosté, kteří si tak zajistili udržení v soutěži.

Hudský neskrýval zklamání

„Moc nás to mrzí zejména kvůli fanouškům. Chtěli jsme každopádně vyhrát a byli jsme blízko. Nevyužít takové šance je trestuhodné. Musím ale dodat, že nám dnes nepracovala dobře defenzíva, kde jsme propadali a hosté se dostávali do šancí. Chtěl bych závěrem poděkovat našim příznivcům za podporu v celé jarní části a věřím, že s námi zůstanou i na podzim,“ dodal krátce k zápasu zklamaný trenér domácího týmu, Antonín Hudský.

Branky: 68. Rozkydal, 89. Žáček za Frýdlant, 57. a 64. Bartoníček za Krnov.
Sestava Krnova: Furtchak, Kozák, Matějíček, Zelník, Kelichhaus, Mitura, Daříček, Tomáš Hudský, Bartoníček, Šrom, Šimčík.
Střídali: Kočenda, Moravec, Šimčík.
Trenér: Antonín Hudský.