První signály toho, že pro domácí se zápas nebude vyvíjet hladce, přišly už před výkopem. Jakub Hrubý si podvrtl kotník a Jiřího Šimčíka nepustila na hřiště alergie.

Trenér Ladislav Bártek si tak mohl vyškrtnout dva hráče. Během prvního poločasu si Krnovští nevypracovali prakticky nic, co by stálo za zmínku. Naopak mohli být rádi, že se po jedné polomské tutovce neměnilo skóre.

Marek Ostrák totiž propadl u lajny, balon se následně dostal na malé vápno a stoper Miroslav Daříček ho s pomocí břevna uklidil do bezpečnějších prostor až z brankové čáry.

„Náš celek byl směrem dopředu bezzubý. Kromě jednoho průniku jsme si nic nevytvořili,“ litoval sportovní manažer Krnova a asistent trenéra áčka dospělých Gustav Santarius mladší.

V podobném duchu domácí pokračovali i po změně stran. Možná kdyby Adam Ondra místo střely na přední tyč při jedné šanci přihrával volným spoluhráčům, mohli by Krnovští skórovat, průběžný stav ale zůstal bezbrankový. Měnil se až ve třiaosmdesáté minutě.

Domácí špatně reagovali na rychle rozehraný aut Pusté Polomi, včas neobsadili hráče a po příhře pod sebe pálil gólově Jan Frank. Druhá branka padla zhruba o deset minut později.

Bývalý štěpánkovický kanonýr Adam Schwalbe zůstal na přední tyči nepokryt, což u hráče jeho kvalit většinou znamená gól. V Krnově rovněž došlo na tu častější variantu – 0:2. Polom měla ještě jednu velkou příležitost, ale další trefu už nepřidala.

„Hosté vyhráli zaslouženě. Během celého zápasu jsme si nevypracovali nic zásadního. Soupeř byl nebezpečnější,“ doplnil Gustav Santarius mladší.

Krnov – Pustá Polom 0:2 (0:0)
Branky: 73. Frank, 83. Schwalbe. Rozhodčí: Čecháček – Ham, Dedek. ŽK: Burian, Havlíček, Tümmler – Malík. Diváci: 150.
Krnov: Řeháček – Pokorný, Daříček (77. Tümmler), Ostrák, Mrukvia – Sabó (90. Carbol), A. Ondra, Bartoníček, Burian (84. Moravec), Pella – Havlíček. Trenér: Ladislav Bártek.