Obě mužstva se v této sezoně krajského přeboru potkala už dvakrát, zápasy vždy skončily remízou. Základní hrací doba pohárového finále branku nenabídla. Šance přitom byly. Hned několik si jich vypracoval bruntálský útočník Zdeněk Orság.

„Vytvořil si spoustu gólovek a co dokázal zahodit, bylo skoro až trestuhodné," komentoval předseda Slavoj Olympie Jan Urban. Krnov, který byl v zápase veden jako domácí tým, začal druhý poločas svižně a mohl skórovat.

„Chtěl jsem, aby se na trávník dostal Jakub Hrubý a vepředu to rozhýbal. To se také podařilo. Během šestačtyřicáté a dvaapadesáté minuty jsme měli dvě tutovky. Velmi blízko gólu byl Houdek," popisoval krnovský trenér Ladislav Bártek.

Třebaže dobrých brankových příležitostí bylo k vidění hned několik, po devadesáti minutách se stejně jako v podzimním vzájemném duelu skóre neměnilo. Tentokrát však o vítězi musely rozhodnout pokutové kopy. Bruntál proměnil všech pět sérií, ale za Krnov se hned v té první netrefil brankář Martin Hradil.

„Penalty jsou vždycky vabank. I když obě mužstva nemohla nasadit to nejlepší, co mají k dispozici, jedná se o zisk poháru, což se počítá. Nám chyběli Zatloukal, Dohnálek a až na druhý poločas nastoupil Krajčovič. Zápas byl vyrovnaný, ale na šance jsme vyhráli asi 5:2. Myslím si, že naše výhra byla zasloužená," hodnotil bruntálský kouč Antonín Mura, jenž se s jistými obavami dívá do dalších dní.

Pohárovým vítězstvím Slavoj Olympia postoupila do semifinále krajského poháru. Na jméno soupeře však ještě bude čekat. Vzhledem k tomu, že se jí kvůli počasí musely dva zápasy odložit, může se připravit na týdny v anglickém duchu: „Trošku se toho bojíme. Bude se hrát ve středy. I proto jsem chtěl poslední soutěžní utkání s Kobeřicemi odehrát. Terén sice nebyl ideální, ale mít tři odložené zápasy by nebylo dobré."

Prohru ve finále Krnov nebral tragicky. Obě strany přiznaly, že duely krajského přeboru pro ně byly prestižnější. „Trenér dal šanci našim dorostencům, kteří se ukázali ve velmi dobrém světle. Tím mám na mysli třeba mladého Zavadila. Někteří se zranili a některé jsme šetřili na neděli, kdy hrajeme s prvním Bohumínem.

Tato prohra není nic strašného. Opět to bylo vyrovnané a penalty jsou zkrátka loterie," uvedl předseda, sekretář a vedoucí áčka Krnova Marek Koraba. Na to, že se hrálo v Horním Benešově a byla středa, přišla velice slušná návštěva. „Byla tam spousta lidí. Hornobenešovský oddíl skvěle zvládl organizaci. Všechno bylo výborně připraveno," pochválil Jan Urban ze Slavoj Olympie.

Krnov - Bruntál 0:0, 3:5 na pen.
Rozhodčí: Jahoda Zelník, Robenek. Diváků: 100

Krnov: Hradil - Zavadil, Daříček (75. Blaschke), Mrukvia, Pella - Šimčík (24. Simichanidis), Š. Ondra, Moravec (46. Hrubý), Tümmler (70. Pohludka), Golias (55. Zetek) - Houdek. Trenér: Ladislav Bártek
Bruntál: Minarčík - Mohyla, Šustr, Češek, Žatka - Blažek (63. Krajčovič), Banovec (63. Ostrák), Kopec (46. Cabal), P. Kundrátek - Orság, L. Kundrátek. Trenér: Antonín Mura