Sportovní klub SK DĚTEM,z.s. pořádal 2.ročník fotbalového kempu, jediného fotbalového na Bruntálsku. Kromě fotbalových akcí organizuje i sportovní příměstský kemp v Krnově a také příměstský tábor v Lichnově, celoroční cvičení pro děti a v zimním období lyžařskou a snowboardovou školu, která se řadí k největším na severní Moravě.

Krnov prohrál v Jeseníku
Trenér Santarius i přes porážku tým chválil

Letošního fotbalový kempu i přes veškeré překážky, které nám uštědřil Covid-19, se zúčastnilo 19 nadějných fotbalistů z různých koutů Moravy. „Jako hlavní organizátor sportovních akcí se snažím, aby děti sport hlavně bavil a měli z něj radost. Rád bych společně s naším týmem vybudoval v dětech lásku a vášeň ke sportu. Naší hlavní lokací působení je převážně Krnov, ale samozřejmostí a nedílnou součástí našich projektů jsou děti z okolních měst. Ve spojení se studenty z Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého a trenéry Sigmy Olomouc jsme pro kluky vytvořili týden jako v ligovém týmu,“ řekl hlavní organizátor akce Nikolas Tilkeridis. „Od kvalitních tréninků, regenerací až po výbornou zábavu. Patronem letošního kempu byl Roman Bala odchovanec Krnova, nyní hráč druholigového Prostějova. Za kluky také zavítal mladý talentovaný reprezentant a hráč Baníku Ostrava Filip Kaloč, který s nimi strávil celý večer,“ pokračoval.

K týdenní náplni pak ještě prozradil: „Velmi mě těší, že jsme mohli vidět nadšení a radost u dětí se zdokonalovat. Na programu mimo fotbalové tréninky byla také kondiční a gymnastická příprava mládeže. Kluci měli také lekci zumby, hráli turnaj pod názvem Junior Laguna cup. Navštívili obecní hasičskou stanici, kde si mohli ledacos vyzkoušet. Velké poděkování patří obci a fotbalovému oddílu Jindřichov, určitě se budeme vracet a věříme, že dětem se kemp líbil a příští rok jich uvidíme ještě více.“